روش های افزایش سرعت سایت در وردپرس

1402/06/27
25 بازدید

راه های افزایش سرعت سایت در وردپرس

افزایش سرعت سایت در وردپرس راه های مختلفی دارد. مطابق تحقیقات انجام شده اگر سرعت بارگذاری سایت شما بیش تر از سه ثانیه باشد و طولانی شود بسیاری از کاربران وب سایت شما را ترک می کنند. به همین علت لازم است تا اگر سایت شما کند است به فکر پیدا کردن راه های افزایش سرعت سایت در وردپرس باشید. با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

روش های افزایش سرعت سایت در وردپرس

برای افزایش سرعت سایت در وردپرس راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

استفاده از افزونه های Cache

Cache یا حافظه پنهان مجموعه ای از داده ها هستند که بصورت موقت ذخیره میشوند. هربار که کاربران از سایت شما بازدید میکنند‚ وردپرس اطلاعات را از دیتابیس میخواند و به کاربر نمایش میدهد. اگر تعداد بازدید سایت در یک بازه زمانی کوتاه زیاد باشد باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت میشود.

افزایش سرعت سایت در وردپرس
افزایش سرعت سایت در وردپرس

پلاگین هایی طراحی شده اند که یک کپی از هر صفحه در حافظه موقت ذخیره میکنند و برای هر کاربر این فایل را به نمایش میگذارند بدین ترتیب سرعت بارگذاری با کندی مواجه نمیشود.دانلود و فعال سازی افزونه زیر یکی از بهترین اقدامات مهم برای افزاریش سرعت وبسایت می باشد.

حذف افزونه های غیر ضروری

اگر افزونه ای مشکل دارد و یا باعث کندی عملکرد سایت میشود آن را حذف کنید. همچنین استفاده از تعداد زیادی افزونه سرعت عملکرد سایت را کاهش میدهد. پس افزونه هایی که غیرفعال هستند را نیز حذف کنید.

استفاده از CDN‎

شبکه توضیع محتوا یا همان CDN سرعت بالا آمدن سایت را افزایش میدهد بدین ترتیب که یک کپی از فایل های سایت را در نقاط مختلفی از جهان نگهداری میکند که باعث میشود سایت برای هر بازدیدکننده از نزدیک ترین مکان لود شود. پس سرعت بالا آمدن سایت سریع تر خواهد شد.

از آموزش فعال سازی Cloudflare استفاده کنید تا بتوانید ثبت نام کرده و سرورهای نام دامنه را به سرورهای معرفی شده Cloudflare تغییر دهید سپس از CDN رایگان استفاده کنید.

کاهش حجم عکس ها

کاهش حجم عکس ها یکی از راه های افزایش سرعت سایت در وردپرس است. آپلود عکس با حجم های بالا باعث کندی سایت میشود. بهتر است آنها را فشرده سازی کنید. برای اینکار میتوانید از سایت Tinypng استفاده کنید. همچنین اگر تمایل دارید در وردپرس بطور خودکار عکس ها فشرده شوند میتوانید از افزونه Tinypng ‚ Imagify و … بهره ببرید.

یک راهکار مناسب دیگر برای عکس ها میتواند افزونه BJ Lazy Load باشد که با نصب آن عکس های پایینی سایت در بارگذاری اولیه برای کاربر لود نخواهند شد بلکه پس از رسیدن کاربر به آن بخش لود خواهند شد.

استفاده از قالب مناسب

ترجیحا از قالب های سنگین استفاده نکنید چرا که سرعت وبسایت شما را کاهش میدهند. همچنین برخی قالب ها با ظاهر زیبا دارای کدنویسی ضعیفی هستند. میتوانید از قالبی استفاده کنید که فقط ویژگی های مورد نیازتان را داشته باشد یا از قالب های ماژولار بهره بگیرید که میتوانید ویژگی هایی مدنظرتان است را انتخاب کنید.

مدیریت حجم سایت

حجم کلی وبسایت هرچه کمتر باشد سایت سریع تر بارگذاری خواهد شد. میتوانید با فعالسازی قابلیت Gzip این امکان را برای سایت خود فراهم کنید که اطلاعات سایت فشرده و سپس برای کاربر ارسال شود. این کار حجم اولیه سایت را تا نصف کاهش میدهد که باعث افزایش سرعت وبسایت شما میشود.

بهینه کردن صفحه اصلی سایت

سعی کنید صفحه اصلی سایت را بیش از حد شلوغ نکنید و فقط خلاصه ای از مطالب را در آن قرار دهید. چرا که با سنگین کردن صفحه اصلی باعث کندی بارگذاری سایت خواهید شد.میتوانید از پکیج بهینه سازی وب سایت شرکت ما استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات