اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
پوگو استیکینگ

چگونه از پوگو استیکینگ جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از پوگو استیکینگ روش های متنوعی وجود دارد. هنگامی که کاربر در بستر اینترنت به دنبال پاسخ سوال خود میگردد، این عمل که به یک سایت وارد و سپس از آن خارج میشود، تا زمانی که پاسخ خود را بیابد، را پوگو استیکینگ می گویند. هر بار که یک کاربر وارد سایت شما میشود، پاسخ خود را نمی یابد و از آن خارج میشود، یک Pogo Sticking برای سایت شما محسوب میشود. پس هر چه این عمل توسط تعداد بیشتری از کاربران انجام شود، نرخ پوگو استیکینگ سایت شما افزایش می یابد.

جلوگیری از پوگو استیکنیگ

اکنون که متوجه مفهوم پوگو استیکینگ و تاثیر آن بر سئو سایت شده اید، نوبت به آن میرسید که راهکار هایی را جهت جلوگیری از ایجاد Pogo Sticking به شما بیاموزیم. در ادامه این روش ها را برای شما نام برده و توضیح داده ایم:

ایجاد بخش سوالات متداول در محتوا

ایجاد بخشی در سایت با موضوع سوالات متداول میتواند یکی از روش های عالی برای کاهش پوگو استیکینگ باشد. زمانی که شما سوالات و پاسخ های مرتبط با محتوا را در جلوی چشم کاربران قرار دهید؛ دیگر کاربر نیازی ندارد برای یافتن پاسخ سوال خود به صفحه نتایج جستجو بازگردد. شما با این کار علاوه بر اینکه پاسخ سوال کاربر را بصورت مستقیم به او عرضه کرده اید و این امر موجب شده Pogo Sticking کاهش یابد؛ هضم مطلب را نیز برای کاربران ساده کرده اید.

طراحی ریسپانسیو سایت

سایت خود را به نحوی طراحی کنید که تمامی افراد با وسیله های مختلف (مانند: لپ تاپ، موبایل، تبلت و …) بتوانند به سادگی از آن استفاده کنند و نمایش سایت به درستی برای آنها انجام شود. در واقع شما با در نظر گرفتی راحتی تمامی کاربران، حتی اگر یک کاربر بیشتری جذب کنید؛ نرخ تبدیل سایت خود را افزایش میدهید. دقت کنید که اگر سایت فروشگاهی دارید، تنها به فکر جذب مشتری نباشید، بلکه راحتی استفاده از سایت را برای تمامی کاربران فراهم کنید.

پوگو استیکینگ
پوگو استیکینگ

بهبود UX سایت

UX یا همان تجربه کاربری، تاثیر به سزایی در کاهش Pogo Sticking دارد. باید دقت کنید که با توجه به نوع سایت خود، بخش هایی که بیشتر مورد نیاز کاربر هستند را در دسترس قرار دهید. همچنین موارد اضافه را سعی کنید در جلوی چشم کاربر نگذارید.

افزایش سرعت سایت

پیش از محتوا، سرعت سایت باعث ماندن کاربر در یک سایت و یا خروج از آن است. اگر محتوای شما به کندی بارگذاری شود و سرعت سایت شما پایین باشد، کاربر کلافه شده و از سایت شما خارج میشود. پس میتوان گفت یکی از عواملی که پوگو استیکینگ را به شدت افزایش میدهد، کندی سرعت بارگذاری سایت است.

لینک سازی داخلی

یکی از ساده ترین روش های جلوگیری از پوگو استیکینگ، قرار دادن لینک های داخلی در ابتدای محتوا است. شما با این کار علاوه بر اینکه تعامل کاربر را با سایت خود بیشتر میکنید، اطلاعات بیشتری در اختیار کاربر میگذارید که باعث میشود با یافتن پاسخ سوال خود در مقالات شما، دیگر به نتایج جستجو باز نگردد.

درواقع شما با معرفی مقالات دیگر خود در زمینه همان محتوا به کاربر، در حال تکمیل اطلاعات موردنیاز کاربر هستید. هنگامی که کاربر پاسخ خود را بیابد، دیگر به نتایج جستجو باز نخواهد گشت. این امر نه تنها در کاهش Pogo Sticking تاثیر خوبی دارد؛ بلکه باعث میشود با افزایش تعامل کاربر با سایت، نرخ پرش نیز کاهش یابد. و به طور کلی میتوان گفت لینک سازی داخلی یکی از موارد مهم در تولید یک محتوای عالی و بهینه است

آپدیت کردن محتواهای قدیمی

محتواهای قدیمی باعث میشوند کاربران پس از ورود به سایت و مشاهده آنها، به سرعت خارج شوند. این امر پوگو استیکینگ را به شدت افزایش میدهد. پس سعی کنید هر چند وقت یک بار تمامی محتواهای سایت خود را بروز رسانی کنید. با آپدیت محتواهای قدیمی و اعلام آن به کاربران، میتوانید احتمال خروج آنها از سایت خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *