روش های کسب در آمد از یوتیوب: بخش دوم

1402/07/09
22 بازدید

نحوه کسب در آمد از یوتیوب

کسب در آمد از یوتیوب روش های مختلفی دارد. افراد می توانند با استفاده از راه اندازی یک کانال پر طرفدار در یوتیوب و ساخت ویدیو به کسب در آمد از این پلتفرم بپردازند. با این وجود کسب در آمد از یوتیوب مشکلات خاص خود را دارد. به عنوان مثال به دلیل تحریم ها کاربران ایرانی امکان دریافت پول خود را ندارند که باید از طریق دور زدن تحریم ها به پول خود دست پیدا کنند.

در مقاله قبل در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی برخی از روش های درآمد زایی از یوتیوب پرداختیم. امروز نیز شما را با سایر روش های کسب در آمد از یوتیوب آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

فروش محصولات و خدمات

دیگر روش کسب در آمد از یوتیوب، فروش محصولات و خدمات است. فروش کالا به سازندگان این امکان را می‌دهد که محصولات برند خود مانند تی شرت، کلاه و پوستر را مستقیماً به بینندگان خود بفروشند. تصور کنید شما یک کانال یوتیوب دارید که در مورد بازی‌های مختلف پادکست می‌سازید یا بازی‌ها را نقد می‌کنید.

اگر بتوانید انجمن بینندگان خود یا به اصطلاح فَن بیس (fan base) خود را پیدا کنید، می‌توانید کلاه یا تی شرت یا ماگ با لوگوی خود را بفروشید. این ویژگی برای سازندگانی که به برنامه‌ پارتنر یوتیوب ملحق شده‌اند و حداقل 10 هزار دنبال کننده دارند در دسترس است.

فروش کالا یک جریان درآمدزایی اضافی برای تولیدکنندگان محتوا فراهم می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد نام تجاری خود را بسازند و آن را توسعه دهند. تولیدکنندگان محتوا می‌توانند از پلتفرم‌های مختلفی برای فروش کالاهای خود استفاده کنند؛ مانند تیسپرینگ (Teespring)، اسپردشرت (Spreadshirt) و رِدبابِل (Redbubble).

آن‌ها همچنین می‌توانند کالاهای خود را در ویدیوها، شبکه‌های اجتماعی و وب سایت خود تبلیغ کنند. برای استفاده حداکثری از فروش کالا، باید طرح‌های جذابی ایجاد کنید که نشان دهنده برند شما باشد و در بین مخاطبان شما طنین انداز شود. شما همچنین باید محصولات متنوعی مانند تی شرت، کلاه و قاب گوشی ارائه دهید تا نیازهای متفاوت را برآورده کنید. علاوه بر این، باید کالای خود را به صورت رقابتی قیمت گذاری کنید و خدمات عالی را به مشتریان ارائه دهید.

Super Chat و Super Stickers

Super Chat و Super Stickers به بینندگان این امکان را می‌دهد که برای برجسته شدن پیام‌هایشان در جریان پخش زنده، پول پرداخت کنند. سازندگان می‌توانند با ارائه برنامه‌های زنده‌ی جذاب و تعامل با بینندگان خود، از Super Chat و Super Stickers کسب درآمد کنند.

Super Chat و Super Stickers جریان درآمد بیشتری را برای تولید کنندگان مختوا فراهم می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد با طرفداران خود به صورت زنده ارتباط برقرار کنند. تولید کنندگان محتوا همچنین می‌توانند از این ویژگی‌ها برای تشویق بینندگان خود برای شرکت در برنامه‌های زنده‌ی خود استفاده کنند.

برای استفاده حداکثری از Super Chat و Super Stickers، باید برنامه‌های زنده‌ی جذابی ایجاد کنید که بینندگان را تشویق به مشارکت کند. همچنین باید از بینندگانی که از Super Chat و Super Sticker استفاده می‌کنند تشکر کنید، زیرا این کار دیگران را تشویق می‌کند تا این روند را ادامه دهند.

همکاری با برندها و اسپانسرشیپ

یکی دیگر از روش های مهم کسب در آمد از یوتیوب اسپانسرینگ است. همکاری با برندها و استفاده از حمایت‌های مالی آن‌ها به تولید کنندگان محتوا اجازه می‌دهد بتوانند به سطحی دیگر از کسب در آمد از یوتیوب برسند. تولید کنندگان محتوا می‌توانند با ایجاد محتوایی که توسط یک برند یا اسپانسر حمایت می‌شود، محصولات یا خدمات برند را به نمایش بگذارند و از حمایت‌های مالی آن برند کسب درآمد کنند.

همکاری با برندها و اسپانسرشیپ منبع درآمد سودآوری را برای تولید کنندگان محتوا فراهم می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا با برندهای موجود در فضای کاری خود ارتباط برقرار کنند. با این حال، تولید کنندگان محتوا باید محتوای حمایت شده خود را به صورت علنی نشان دهند و مطمئن شوند که با علایق مخاطبانشان سازگاری دارد.

برای ایجاد جرقه‌ای احتمالی در ذهن شما، می‌توانید از گوگل ادسنس استفاده کنید. برای استفاده حداکثری از برندها و حمایت‌های مالی اسپانسر، باید یک برند قوی و مخاطبین وفادار بسازید. شما همچنین باید با برندهای موجود در جایگاه خود ارتباط برقرار کنید و از طرح‌های مناسبی استفاده کنید که ارزش پیشنهادی شما را به نمایش بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات