اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
رونمایی از قابلیت جدید واتس اپ برای گروه ها

قابلیت جدید واتس اپ برای گروه های بزرگ

قابلیت جدید واتس اپ مشابه برقراری تماس صوتی در دیسکورد و تلگرام است؛ یعنی اعضا به راحتی می‌توانند به تماس ملحق یا از آن خارج شوند. واتس ‌اپ (WhatsApp) در سال 2009 راه‌اندازی شد و در طول زمان به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان متنی و صوتی و همینطور یکی از شبکه ‌های اجتماعی در جهان مبدل گشت. استفاده از واتس ‌اپ رایگان است و بخشی از جذابیت این برنامه این است که برروی سیستم عامل‌های مختلف تلفن همراه و رایانه کار و به پیام‌رسانی کمک می‌کند.

شما به‌وسیله‌ آن می‌توانید پیام را ارسال، تماس صوتی برقرار و گفتگوهای ویدئویی را از طریق دسکتاپ و یا موبایل خود میزبانی کنید؛ به‌عبارتی می‌تواند از Wi-Fi و داده‌های تلفن همراه شما برای برقراری تماس‌های تک‌نفره یا گروهی بهره ببرد و به کاربران اجازه دهد، پیام‌های صوتی، تصویری و متنی را با افراد یا گروه‌های مختلف به اشتراک بگذارند.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با قابلیت جدید واتس اپ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

قابلیت جدید واتس اپ چیست؟

قابلیت جدید واتس اپ مشابه برقراری تماس صوتی در دیسکورد و تلگرام است؛ یعنی اعضا به راحتی می‌توانند به تماس ملحق یا از آن خارج شوند. متا امروز اعلام کرد که چت صوتی را برای گروه‌های 33 تا حداکثر 128 نفره در دسترس قرار می‌دهد. البته مشابه این ویژگی را قبلاً در دیسکورد و تلگرام دیده بودیم؛ با قابلیت جدید واتس‌اپ می‌توان به‌شکلی جدید در گروه‌ها تماس‌صوتی برقرار کرد و کاربران به‌صورت همزمان می‌توانند در گروه‌ها پیام هم ارسال کنند.

براساس گزارش منتشرشده، این قابلیت برای اولین‌بار در آگوست امسال (مرداد 1402) به‌صورت آزمایشی مشاهده شده بود. با برقراری تماس، نماد کوچک موج در سمت راست بالای گروه قرار می‌گیرد، سپس یک پیام کوچک با یک دکمه سبز ظاهر می‌شود که برای شروع تماس صورتی باید روی آن کلیک کرد. دیگر اعضای گروه نیز با کلیک روی اعلان شروع چت صوتی می‌توانند به آن تماس ملحق شوند.

جزئیات بیشتر درباره واتس ‌اپ (WhatsApp)

پیش از بررسی قابلیت جدید واتس اپ می خواهیم کمی با تاریخچه آن آشنا شویم.. واتس ‌اپ (WhatsApp) در آگوست 2012 روزانه ده میلیارد پیام را اداره می‌کرد، در آوریل 2012 پیشرفت داشت. در 13 ژوئن 2013 ، واتس ‌اپ اعلام کرد که آنها با پردازش 27 میلیارد پیام به رکورد جدید روزانه خود رسیده است. از تاریخ مذکور تا 22 آوریل 2014 ، واتس ‌اپ ماهانه بیش از 500 میلیون کاربر فعال داشت؛ در آن زمان در این برنامه روزانه 700 میلیون عکس و 100 میلیون فیلم به اشتراک گذاشته میشد، ضمن‌اینکه سیستم پیام رسانی هر روز بیش از 10 میلیارد پیام را اداره می‌کرد.

در 24 آگوست 2014 ، كوم در حساب توئیتر خود اعلام كرد كه واتس ‌اپ بیش از 600 میلیون كاربر فعال در سراسر جهان دارد. در آن زمان به واتس ‌اپ (WhatsApp) در هر ماه، حدود 25 میلیون کاربر جدید یا 833،000 کاربر فعال در روز اضافه می‌شد. در ماه می سال ۲۰۱۷ ، گزارش شد که کاربران واتس ‌اپ هر روز بیش از ۳۴۰ میلیون دقیقه را صرف مکالمه ویدیویی با این برنامه می‌کنند، این معادل تقریباً ۶۴۶ سال مکالمه ویدیویی در روز است. تا فوریه ۲۰۱۷ ، واتس ‌اپ در سراسر جهان بیش از ۱.۲ میلیارد کاربر داشت تا پایان سال ۲۰۱۷ به ۱.۵ میلیارد کاربر فعال ماهانه رسیده است.

قابلیت جدید واتس اپ برای برقرای تماس‌صوتی در گروه‌های واتس‌اپ

قابلیت جدید واتس اپ یعنی تماس صوتی محدودیت هایی نیز دارد مثلاً همه افراد چت صوتی را ترک کنند، یا اگر بعد از 60 دقیقه تنها یک نفر در داخل تماس بماند، آن تماس به شکل خودکار پایان می‌پذیرد. این ویژگی همچنین بنری را در پایین صفحه پدیدار می‌کند که نشان می‌دهد چه کسی درحال‌حاضر در چت صوتی حضور دارد و در حین تماس، بنر تعداد افراد حاضر در چت و وضعیت تماس در بالای صفحه باقی می‌ماند.

برای ترک تماس، کاربران باید روی نماد ضربدر قرمزرنگ در سمت راست نوار بالای صفحه کلیک کنند؛ همچنین یک دکمه برای بی‌صداکردن تماس در سمت چپ این نوار وجود دارد. واتس‌اپ اخیراً ویژگی‌های جدید زیادی را اضافه کرده و آزمایش‌های بسیار بیشتری را انجام داده است تا به برنامه پیام‌رسان غالب تبدیل شود. برای مثال، توانایی استفاده از چندین حساب در یک دستگاه واحد و گسترش بیشتر ویژگی کانال‌ها اخیراً معرفی شدند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *