اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
سئو محتوا

سئو محتواهایی که در گوگل دیده نمی شوند

سئو محتوا یکی از موارد بسیار حائز اهمیت برای پیشرفت وب سایت هاست. دانستن این‌ موضوع که چه چیزهایی توسط موتورهای جستجو قابل مشاهده نیستند، می‌تواند به شما بعنوان یک طراح سایت کمک بسیاری کند که در نتیجه آن، می‌توانید محتویاتی مناسب برای صفحه وب سایت خود انتخاب کنید و به ربات‌ها در درک کردن هرچه بهتر محتوای وب‌ سایت کمک کنید. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به شما آموزش های لازم در این زمینه را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

سئو محتوا فایل های فلش

گوگل اظهار کرده‌ است که قادر است تنها برخی از اطلاعات را از فایل‌های فلش استخراج کند اما درواقع این‌کار برای آن بسیار دشوار خواهد بود چرا که فایل فلش یک رسانه تصویری است. زمانی که طراحان سایت از فلش برای طراحی وب سایت خود استفاده کنند قاعدتا نوشته‌ای وجود نخواهد داشت که بتواند آن فایل را تفسیر کند که در چه مورد است. از این‌ رو بسیاری از طراحان از ‌HTML بعنوان جایگزینی برای فلش استفاده می‌ کنند چرا که موتور های جستجو با HTML5 ارتباط بهتری دارند.

سئو محتوا صوتی و تصویری

درست همانند تصاویر، سئو محتوا فایل‌های صوتی و تصویری نیز برای موتورهای جستجو دشوار خواهند بود چرا که شامل هیچ محتوایی برای تفسیر و توصیف نمی‌باشند . البته استثناهایی نیز وجود دارند، برای مثال موتور های جستجو قادر خواهند بود اندکی ‌اطلاعات را از تگ‌های ID3 از فایل‌های MP3 استخراج نمایند. این می‌تواند یکی از دلایلی باشد که بسیاری از طراحان به همراه فایل‌های صوتی و تصویری خود متنی را همراه می‌ کنند تا به رساندن مفهوم آن‌ها به موتور های جستجو کمک کنند.

سئو محتوای موجود در یک برنامه

این مورد به Ajax و فرم‌های دیگری از جاوا اسکریپت اشاره دارد که به صورت پویا محتویات را در صفحه وب ما بارگذاری می‌ کنند. گوگل اعلام کرده‌ است که اگرچه امروزه خواندن کد های جاوا اسکریپت کاری مفید است اما همچنان محدودیت‌ هایی در این زمینه وجود دارند. بسیار منصفانه خواهد بود اگر بگوییم گوگل بسیاری از کد های جاوا اسکریپت را می‌ تواند اجرا کند اما همچنان مواردی وجود دارند که در اجرای آن‌ ها با مشکل مواجه می‌ شود.

سئو محتوا
سئو محتوا

Ifram ها

غالبا تگ‌ های iframe در دو صورت مورد استفاده طراحان وب قرار می‌ گیرند: – قراردادن محتوا از مکانی از وب سایت خود در مکانی دیگر از وب سایت – قراردادن محتوا از سایتی دیگر در صفحه وب خود در اینصورت گوگل ممکن است با این محتویات بعنوان بخشی از محتوای سایت شما رفتار نکند بخصوص اگر آن‌ها از وب سایت دیگری به وب سایت شما آورده شده باشند .تا به امروز گوگل مطالب موجود در iframe ها را نادیده گرفته است که البته ممکن است استثنا هایی هم برای این قاعده کلی پیش آمده باشد.

سخن پایانی

موتورهای جستجو در برخورد ظاهری شاید بسیار ساده بنظر برسند: نوشتن یک پرسش، زدن کلید جستجو و درنهایت مشاهده نتایجی بیشمار. اما این رضایتمندی برای شما توسط مجموعه پیچیده‌ای از فرآیند ها و پردازش‌ ها در پشت صحنه هر موتور جستجو فراهم می‌ شود که به شناسایی مطالب مرتبط کمک می‌ کنند و در نتیجه آن ، موتور جستجو می‌تواند اعمالی همانند یافتن دستورالعمل‌ ها، تحقیق درباره محصولات و پاسخگویی به سوالات را انجام دهد.

آشنایی با مفاهیم اصلی و اتفاقی که در پشت صحنه موتورهای جستجو رخ می‌دهد به شما در سازماندهای وب سایت کمک بسیاری خواهد کرد تا جایی که بتوانید مطالب و محتویات وب سایت خود را سازگار و قابل فهم برای موتورهای جستجو درج نمایید.

امیدواریم از مطالعه این مطلب در رابطه با نحوه سئو محتوا هایی که توسط موتور های جست و جو دیده نمی شود لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *