سرور مجازی ساعتی چه مزایا و معایبی دارد؟

1402/05/29
29 بازدید

آشنایی با مزایا و معایب سرور مجازی ساعتی

در مقابله قبلی در ایران هاستینگ 24 به معرفی سرور مجازی ساعتی پرداختیم. همان طور که در آن مقاله اشاره شد سرور مجازی ساعتی به سرور هایی گفته می شود که به صورت ساعتی کرایه می شوند و هزینه های آن ها به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت نمی شود. بعد از معرفی سرور ساعتی قصد داریم تا امروز به معرفی انواع سرور ساعتی و مزایا و معایب آن بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

سرور ابری ساعتی

سرور ابری، سروری با زیرساخت فیزیکی می‌باشد که برای ذخیره‌ سازی و پردازش انواع داده‌ ها در اختیار کاربران قرار می‌ دهد و می‌ توانند در زمان دلخواه به اطلاعات سرور خود دسترسی پیدا کنند. ارائه‌ دهندگان سرور ابری هریک شرایط ویژه‌ ای برای خدمات خود در نظر گرفته‌ اند که دسترسی پذیری، پرداخت ساعتی، دیسک‌های پرسرعت، توزیع بار (Load Balancer)، افزونه‌ های قدرتمند، راه‌ اندازی سریع و مدیریت آسان از مهم‌ ترین فاکتور های خرید سرور ابری محسوب می‌ شوند.

انتخاب ارائه‌ دهنده‌ سرور ابری با دسترسی پذیری بالا، سبب می‌شود تا اطلاعات و داده‌ ها حتی در مواقع قطعی سرور از طریق سایر سرور ها دراختیار کاربران قرار گیرد.

سرور مجازی ساعتی

VPS مجازی عملکردی مشابه با سرور فیزیکی دارد و توسط یک مجازی ساز (HyperVisor) به چندین سرور مجازی تبدیل شده و به‌صورت اختصاصی و با سیستم‌عامل دلخواه و IP اختصاصی، به کاربر تحویل داده می‌ شود. سرور مجازی ساعتی و روزانه بهترین انتخاب برای استارت آپ‌ها و حتی کسب و کارهای بزرگ می‌ باشد. چرا که با خرید آن می‌توانند برهزینه‌ های خود مدیریت داشته باشند. سرور مجازی ساعتی به کاهش هزینه‌های عملیاتی و مدیریت ساده‌ ی آن کمک کرده و پرداختی شما را در زمان استفاده از منابع محاسبه می‌ نمایند و همچنین براساس نیاز کاربر امکان کاهش یا افزایش منابع را در اختیار آن ها قرار می‌دهد. اما باید به این نکته اشاره کرد که ارائه‌ دهندگان خدمات با یکدیگر متفاوت می‌ باشند و بهتر است ارائه‌دهنده‌ ای را برای خرید سرور مجازی انتخاب نمایید که مشخصات سخت‌ افزاری قابل توجهی داشته باشد، چراکه نقش مهمی در سرعت و امنیت برعهده دارد. سرور مجازی با پرداخت ساعتی این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورد تا از هزینه‌ های اضافه بر سازمان جلوگیری شود.

مزایا سرور مجازی ساعتی

با بررسی سرور مجازی ساعتی و انواع آن، در ادامه شما را با مزایا آشنا خواهیم نمود. با خرید سرور ابری و مجازی با پرداخت روزانه و ساعتی این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا بتوانید به سرعت و تنها با چند کلیک سرور ابری و مجازی خود را بسازید و از امکانات منحصر به فرد خدمات آن بهره‌مند شوید. کاربران با خرید VPS ابری و مجازی می‌توانند به صورت آنی RAM ،CPU و DISK خود را افزایش و یا کاهش دهند. این ویژگی در مقایسه با سرورهای که به صورت ماهانه و سالانه محاسبه می‌گردد از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا با خرید سرور ساعتی کاربران به میزان مصرف خود اقدام به خرید منابع برای داده‌های خود می‌نمایند.

سرور مجازی ساعتی
سرور مجازی ساعتی

از دیگر مزایا، می‌‌توان به امکان خاموش نمودن سرور اشاره نمود که این امر به تنهایی در کاهش هزینه‌ های شرکت و سازمان نقش بسزایی دارد و در این حالت فقط هزینه فضای ذخیره سازی و IP را پرداخت می‌ نمایید و لازم به پرداخت منابع RAM و CPU در ساعات خاموشی نمی‌ باشد. دسترسی پذیری سرور ساعتی یکی دیگر از موارد مهمی می‌باشد که در خرید سرور باید دقت نمود تا در صورت از دسترس خارج شدن یک سرور، اطلاعات به صورت خودکار از طریق دیگر سرورها در اختیار کاربران قرار گیرد.

معایب سرور مجازی ساعتی

کاربران سرور ابری و مجازی هریک دارای IP و DISK مجزا برای سرور خود می‌باشند اما از جمله معایب آن می‌توان به منابع اشتراکی RAM ،CPU اشاره نمود که این امر نیز در کاهش هزینه‌های نگهداری سرور تاثیرگذار می‌باشد. با وجود مزایای بیشمار سرور مجازی ساعتی می‌توانید با خیال راحت اقدام به خرید سرور نمایید و فقط با توجه به مصرف خود هزینه پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات