اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
رم هاست

رم هاست و سی پی یو چیست و چه تاثیری بر وب سایت دارد؟

یکی از پارامتر هایی که هنگام خرید هاست باید آن را بررسی کنید میزان رم هاست و سی پی یو آن است. سی پی یو و رم منابعی هستند که در بارگذاری وب سایت شما نقشی بسیار مهم ایفا می کنند. به همین علن پیش از انتخاب پلن هاستینگ خود باید به انتخاب میزان آنها بسیار دقت کنید. امروز قصد داریم تا در وب سایت ایران هاستینگ 24 این موضوع را بررسی کنیم که رم هاست چیست و چه تاثیری بر وب سایت دارد. با ما همراه باشید.

منابع هاست چیست؟

در سرورهای اشتراکی برای همه کاربرانی که در آن سرور وجود دارند مقدار محدودی از منابع به هر اکانت اختصاص داده می شود منابع اصلی سرور پردازنده ، رم ، فضای دیسک و I /O و … می باشد .

بسته به میزان قدرت سرور به هر وبسایت درصد خاصی از منابع سرور تعلق می گیرید هر گاه این میزان بیش از حد از پیش تعیین شده باشد به کاربر اخطار استفاده ی بیش از حد از منابع داده می شود که البته این مساله برای هاست ها و سرویس هایی که به صورت اشتراکی هستند به وجود می آید و در مواردی که پروسس بیش از حد باشد و اکانت باعث کندی سرور شود اکانت مسدود می شود و اخطار به صاحب اکانت ارسال می شود .

اگر مشکل استفاده از CPU بالا در هاست شما را آزار میدهد ، این مطلب به شما کمک خواهد کرد. اگر سایت شما از منابع بیش از حد استفاده می کند، احتمالا سایت شما برای بازدیدکنندگان شما نیزکند خواهد بود ، همچنین می تواند رتبه بندی شما را در موتورهای جستجو تحت تاثیر قرار دهد .

رم هاست چیست؟

در واقع رم هاست نوعی حافظه است که داده های موقت را نگه می دارد. زمانی که وب سایت شما چند فرایند را به طور همزمان اجرا می کند مانند زمانی که اسکریپت وب سایت شما باید اجرا شود، RAM به کار می آید. هر چقدر تعداد فرایند ها در یک لحظه بیشتر باشد، RAM بیشتری مورد نیاز است. عدم وجود رم هاست کافی برای رسیدگی به بار ترافیک، منجر به بروز خطا در سمت بازدید کنندگان شما می شود.

رم هاست
رم هاست

اگر شما وب سایتی کوچک و بهینه داشته باشید، با مقدار موجودی RAM مشکلی نخواهید داشت. اما اگر وب سایت شما حجم ترافیک زیادی دریافت می کند و باید با همه درخواست ها مواجه شود، بهتر است میزان رم هاست خود را ارتقا دهید یا پلانی را انتخاب کنید که مقدار بیشتری RAM ارائه می دهد.

Memory Usage :میزان استفاده از حافظه برای هر کاربر است.حافظه مجازی زمانی استفاده می شود که سیستم عامل حافظه RAM کافی برای اجرای برنامه ها را در اختیار نداشته باشد. حافظه مجازی در واقع استفاده از فضای هارد دیسک موجود روی سیستم به عنوان RAM می باشد و کمبود آن میتواند موجب خطاهای کمبود رم شود.

CPU هاست چیست؟

سروری که وب سایت شما روی آن میزبانی می شود، دقیقا مانند کامپیوتر خانگی شما، از چند CPU تشکیل شده است. هر چه گنجایش CPU بیشتر باشد، اطلاعات بیشتری را می تواند ذخیره و پردازش کند و از اثرات منفی روی عملکرد وب سایت شما جلوگیری نماید.اگر شما از یک سرویس میزبانی اشتراکی استفاده می کنید، این منابع CPU شکافته می شود.

درخواست ها به ترتیبِ دریافت، پردازش می شوند. اگرچه CPU می تواند در یک لحظه چندین درخواست را پردازش کند و می تواند از زنجیر زمان استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که درخواست ها بسیار سریع انجام می شوند.هنوز هم CPU ها می توانند بیش از حد بارگیری یا دچار overload شوند. اگر افزایش زیادی در بار ترافیک یا مقدار زیادی از درخواست های اسکریپتی وجود داشته باشد، عملکرد سایت شما رضایت بخش نخواهد بود.

CPU Usage :حداکثر منابع CPU اختصاص داده شده به هر کاربر است و زمانی که سایت به حداکثر میزان مجاز مصرف CPU رسیده باشد پروسس‌های جدید باید منتظر تکمیل پروسس های قدیمی‌تر بمانند و این انتظار سایت را دچار اختلال و کندی کرده و از این رو می تواند خیلی مهم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *