طراحی لوگو حرفه ای برای وب سایت

1402/05/12
18 بازدید

چگونه برای وب سایت خود یک لوگوی حرفه ای تهیه کنیم؟

طراحی لوگو از آن جهت حائز اهمیت است که نماد وب سایت شما و به صورت کلی تجارت شما به شمار می رود. بدون طراحی لوگو استاندارد به هیچ عنوان نمی توانید انتظار داشته باشید که وب سایت شما بتواند جایگاه مناسب خود را پیدا کند. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با اصول اولیه طراحی لوگو آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی لوگو برای وب سایت

در طراحی لوگو های دیجیتال باید دیجیتالی بودن لوگو و همچنین اصول مربوط به ای حوزه رعایت شود نکته ای که حائز اهمیت هست این است که درست است ما برای یک سازمان دیجیتالی لوگویی طراحی میکنیم اما این لوگو باید مناسب چاپ نیز باشد! یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی لوگو های دیجیتالی این است که این لوگو ها ممکن است در مکان های زیادی با سایز های مختلف استفاده شوند و حتی رنگ های مختلف پس باید لوگو طوری طراحی شود که مناسب تغییر باشد.

شناخت برند در طراحی لوگو دیجیتال یک اصل مهم!

سعی کنید با برند رابطه برقرار کنید و به طور کامل آن را شناسایی کنید. لوگو ها بازتاب برند شما هستنند! لوگو هایی که برای دنیای وب طراحی میکنید باید به سرعت شناخته شوند و بیننده موضوع آن را تشخیص دهد زیرا با این شلوغی در دنیای وب همه چیز گم خواهد شد!

طرح اولیه در طراحی لوگو دیجیتال را فراموش نکنید!

یکی از وسوسه هایی که همیشه سراغ طراحان می آید این است که به سرعت به سراغ نرم افزار بروند و طرح را ببینند ولی پیاده سازی طرح اولیه روی کاغذ هم سرعت کار شمارا بالا میبرد و هم ایده های بیشتری در ذهن شما پدیدار میشود شما به راحتی به حرکت دست خود میتوانید در 1 ساعت چندین طرح طراحی کنید.

ساده طراحی کنید !

فرقی نمیکند در کدام عرصه اقدام به طراحی لوگو می پردازید چیزی که مهم است ساده بودن آن است. موفق ترین لوگو های دنیا ساده ترین آن ها هستنند! برای مثال لوگو مک دونالد شاید یک فست فود را نشان ندهد اما اگر کمی به آن دقت شود میتوان آن را به یک رستوران تشبیه کرد. سعی کنید بینندگان سایت خود را سردرگم نکنید و با آن ها به راحتی با لوگوی خود ارتباط برقرار کنید. سادگی در طراحی باعث میشود در یک بازه زمانی فوق العاده کوتاه مفهوم به بیننده برسد. نیازی نیست بیوگرافی یک برند را در لوگوی جای دهید!

طراحی لوگو
طراحی لوگو

متمایز بودن از رقبا

سعی کنید از رقبا به طور کامل متمایز باشید و لوگو خود را شبیه به آن ها طراحی نکنید زیرا  باعث می شوید برند آن ها بیشتر تبلیغ شود تا شما ! استفاده ار رنگ سبز تیره و یک پری دریایی در طراحی لوگو کافی شاپ واقعا میتواند بد باشد زیرا این لوگوی شرکت دیگریست!

تفاوت رنگ ها در چاپ و دیجیتال را شناسایی کنید!

برخی از رنگ ها در دنیای دیجیتال بسیار زیبا و با کیفیت بالا میباشد اما زمانی که روی کاغذ چاپ میشود آن کیفیت دیجیتالی را ندارد و به طور کلی فرق میکند! سعی کنید رنگ هایی که در هر دو مکان مناسب هستنند را برای طراحی انتخاب کنید همچنین مفهوم رنگ ها در طراحی را مد نظر بگیرید رنگ صورتی برای یک شرکت اداره مناسب نیست!

قابل استفاده بودن لوگو در همه جا!

یکی دیگر از نکات مهم طراحی این است که لوگو با تغییر سایز برای مشکلی پیش نیاید این ممکن است لوگو در دنیای دیجیتالی به اندازه ی صفحه یک مانیتور 22 اینچ بزرگ شود و یا به اندازه 1 اینچ در صفحه موبایل کوچک شود در هر 2 حالت نباید اجزای لوگو زمخت و یا ریز باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات