اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
عمر دامنه

تاثیر عمر دامنه بر سئو سایت

عمر دامنه یکی از موارد تاثیر گذار در سئو وب سایت است. همان طور که می دانید عوامل مختلفی بر سئو وب سایت تاثیر گذار هستند. گوگل همواره به دنبال وب سایت هایی است که اعتبار بالاتری داشته باشند. چنین وب سایت هایی می توانند نتایج مورد نظر کاربران را در اختیار آن ها قرار دهند. یکی از عواملی که می تواند نشان دهنده معتبر بودن یک وب سایت باشد عمر دامنه آن است.

در مقاله حاضر قصد داریم تا در وب سایت ایران هاستینگ 24 به بررسی تاثیر عمر دامنه بر سئو وب سایت بپردازیم. با ما همراه باشید.

عمر دامنه چه تاثیری در سئو دارد؟

عمر دامنه در سئو تاثیر گذار است اما نه به آن اندازه ای که روی آن بحث می شود. در حالت کلی تاثیر عمر دامنه بر سئو در مقابل مواردی مانند محتوای با کیفیت و لینک بیلدینگ به قدری ناچیز است که می توان آنرا نادیده گرفت.

اگر اجازه بدهید یک نظر شخصی را در اینجا بیان کنم. نظر من در مورد سن دامنه این است که باید این عنوان تغییر کند. بهتر است عنوان عمر محتوا جایگزین عمر دامنه شود. چون ممکن است دامنه ای 20 سال قبل ثبت شده اما به تازگی دارای محتوا شده باشد. بسیار منطقی به نظر می رسد سایتی که برای مثال 2 سال قبل شروع به انتشار محتوا کرده موفق تر باشد. البته اگر صرفا فاکتور سنجش عمر دامنه باشد. به قول معروف ” سن فقط یک عدد است “به شما توصیه می کنیم تمرکز اصلی تان در سئو را به مباحث مهمتری مانند محتوا ، استراتژی ، لینک بیلدینگ و … سوق دهید.

تاثیر عمر دامنه بر سئو

تاثیر عمر دامنه بر سئو اجتناب ناپذیر است. مخصوصا زمانی که بحث برابری مطرح باشد. به این معنی که در شرایط کاملا مساوی از نظر محتوا ، لینک و … کاملا معقول است که دامنه با سن بالاتر در رتبه بالاتری قرار گیرد. سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که چطور سایت های نوپای زیادی در مدت زمان کوتاهی به توفیقات ارزشمندی می رسند؟ پاسخ در کیفیت ، تازگی و مفید بودن است. یعنی سایت های جدید برای رقابت با سایت های ریشه دار و سن بالا باید بر روی سایر فاکتورهای سئو بیشتر کار کنند تا این خلا با آنها پر شود.

عمر دامنه
عمر دامنه

به اذعان اکثر فعالان بزرگ سئو تمدید یا ثبت دامنه چندساله می تواند به موتورهای جستجو این سیگنال را بفرستد که این سایت برای چند سال آینده خود برنامه دارد و قرار است در وب باشد. اینکار تا حدی نقطه عکس سن دامنه است. تاثیر عمر دامنه بر سئو بیشتر از تمدید آن است اما اینکار نیز جزو آن اقداماتی است که می تواند خلا ذکر شده را تا حدی پوشش دهد. در کل و با توجه به اهمیت آن مجددا متذکر می شویم که فاکتورهای کیفیت ، تازگی و مفید بودن یک سایت در سئو بیش از همه اهمیت دارد.

سخن پایانی

همان طور که در این مقاله گفته شد عمر دامنه یکی از فاکتور های تاثیر گذار در سئو وب سایت است. با این وجود عوامل موثر دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که می توانند تاثیر بسیار بیشتری بر سئو سایت داشته باشند. بنابراین نه عمر زیاد یک دامنه و نه تازه ثبت شدن دامنه به تنهایی نمی تواند بر سئو سایت شما موثر باشد و عوامل دیگر نیز اهمیت زیادی در سئو سایت شما دارند.

بدین ترتیب اگر یک وب سایت تازه تاسیس دارید و به تازگی دامنه خود را ثبت کرده اید نگران نباشید چرا که در صورت تولید محتوای قوی می توانید با وب سایت های قدیمی رقابت کرده و از آنها در گوگل پیشی بگیرید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *