فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس: بخش دوم

1402/06/12
18 بازدید

آموزش فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس

همان طور که در مطلب قبل گفته شد، فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس راه های مختلفی دارد. فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس باعث می شود تا بتوانید امنیت وب سایت خود را افزایش دهید. در مطلب قبل به دلایل نیاز به فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس پرداخته شد. امروز قصد داریم تا روش های دیگر فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس را به شما معرفی کنیم. برای مطالعه مطلب قبلی اینجا کلیک کنید.

آموزش فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس

در ادامه روش های فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس می خواهیم به آموزش استفاده از برنامه Authy بپردازیم. ابتدا روی دکمه افزودن حساب در برنامه احراز هویت خود کلیک کنید:

سپس برنامه اجازه دسترسی به دوربین گوشی شما را می خواهد. باید به این مجوز اجازه دهید تا بتوانید کد QR نشان داده شده در صفحه تنظیمات افزونه را اسکن کنید. برنامه authenticator اکنون حساب وب سایت شما را ذخیره می کند و یک رمز عبور یک بار مصرف را نشان می دهد که می توانید برای ورود به سیستم از آن استفاده کنید. در راه اندازی افزونه، برای ادامه، روی دکمه “I’m Ready” کلیک کنید.

اکنون افزونه از شما می خواهد که رمز عبور یک بار مصرف خود را تأیید کنید. به سادگی روی حساب خود در برنامه authenticator کلیک کنید و یک رمز عبور شش رقمی یک بار مصرف را به شما نشان می دهد که می توانید وارد کنید.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس
فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس

پس از آن، افزونه گزینه ای برای تولید و ذخیره کدهای پشتیبان در اختیار شما قرار می دهد. این کدها را می توان در مواردی که به تلفن خود دسترسی ندارید استفاده کرد. می توانید این کدهای پشتیبان را چاپ کرده و در جایی امن قرار دهید.

پس از آن، می توانید از راه اندازی خارج شوید.

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای وردپرس برای همه کاربران

اگر یک وب‌سایت وردپرس چند کاربره مانند سایت عضویت را اجرا می‌کنید، این افزونه همچنین به شما اجازه می‌دهد تا احراز هویت دو مرحله‌ای را برای همه کاربران سایت خود فعال یا اجرا کنید. برای پیکربندی تنظیمات افزونه، به سادگی به صفحه Settings » Two-factor Authentication بروید. و در قسمت Enforce 2fa on تیک گزینه All users رو بزنید. این افزونه به شما امکان می دهد ورود دو مرحله ای را برای همه کاربران فعال کنید، آن را برای همه کاربران اجباری کنید و به کاربران زمان کافی برای تنظیم آن بدهید.

اگر وب سایت وردپرس شما از یک صفحه ورود سفارشی استفاده می کند، می توانید یک صفحه سفارشی ایجاد کنید که در آن کاربران می توانند تنظیمات احراز هویت دو مرحله ای خود را بدون دسترسی به ناحیه مدیریت وردپرس مدیریت کنند. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات جدید خود، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

روش 2. افزودن احراز هویت دو عاملی با استفاده از دو عامل

این روش دارای انعطاف پذیرتر کمتری است زیرا به شما اجازه نمی دهد که ورود دو عاملی را برای همه کاربران اعمال کنید. هر کاربر باید آن را به تنهایی تنظیم کند و می تواند آن را از پروفایل خود غیرفعال کند. ابتدا باید افزونه Two Factor را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی، باید به صفحه کاربران » پروفایل مراجعه کرده و به قسمت تنظیمات Two Factor بروید.

در اینجا باید گزینه ورود دو مرحله ای را انتخاب کنید. این افزونه به شما امکان می دهد از روش های ایمیل، برنامه احراز هویت و … استفاده کنید. هر کدام از گزینه هایی که راحت تر هستید را انتخاب کنید. برای احراز هویت با برنامه باید مثل روش قبل برنامه ای مانند Google Authenticator یا Authy یا … را نصب و اسکن کنید. برای ایمیل نیز کافیست که ایمیل خود را ثبت کنید و هر دفعه ای که میخواهید ورود کنید برای شما ایمیلی حاوی کد می آید که باید آن کد را وارد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات