اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
پینگ

آموزش نحوه فعال سازی پینگ در سرور ویندوز

پینگ یا Packet Internet Groper یک ابزار نرم افزار مدیریت شبکه کامپیوتری است که برای تست پذیرش یک میزبان در شبکه پروتکل اینترنت (IP) استفاده می شود. از دستور پینگ برای اندازه گیری فاصله ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه استفاده می شود. این دستور در تمامی سیستم عامل ها قابل اجرا است.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با نحوه فعال سازی پینگ در سرور ویندوز آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

پینگ چیست؟

پینگ می تواند ارتباط بین دو نقطه (دو سیستم کامپیوتر و یا یک سیستم و سایت) را نشان دهد. همچنین پینگ میزان سرعت ارسال دیتا از نقطه اول به نقطه دوم و سرعت و زمان برگشت دیتا ها از نقطه دوم به اول را اندازه گیری می کند. شاید با این تعریف تصور کنید که ارسال و دریافت داده ها، چه ارتباطی با سرعت گشت و گذار ما در اینترنت دارد؟ خوب است بدانید ما در اینترنت مدام در حال ارسال و دریافت بسته های اطلاعات مختلف هستیم و به همین دلیل پینگ می تواند در سرعت ما تاثیر گذار باشد.

پینگ زمانی است که شما بسته ای را برای سرور ارسال می کنید و سرور پاسخ می دهد. برای تفسیر نتایج ارائه شده توسط این ابزار باید بگوییم هرچه این زمان رفت و برگشت کمتر باشد شبکه ای که به آن وصل هستید کیفیت بالاتری دارد و تاخیر کمتری را احساس می کنید.

سرور ویندوز چیست؟

نسخه‌ ای از سیستم‌ عامل‌ ویندوز شرکت مایکروسافت است که برای نصب و اجرا روی سرورها طراحی شده است و برای به اشتراک گذاشتن خدمات با چند کاربر و کنترل گسترده‌ای از ذخیره‌ سازی داده‌ ها، برنامه‌ های کاربردی و شبکه‌ های مشترک استفاده می شود.

آموزش فعال سازی پینگ در سرور ویندوز

برای فعال کردن پینگ در سرور با سیستم‌ عامل Microsoft Windows مراحل زیر را طی نمایید:

ابتدا به بخش تنظیمات Windows Firewall در کنترل‌ پنل سیستم‌ عامل بروید. در سمت چپ پنجره Windows Firewall، بر روی گزینه Advance Security کلیک نمایید تا به پنجره‌ی Windows Firewall with Advance Security هدایت شوید. در ویندوز سرورهای ۲۰۰۸ به بعد شما می‌ توانید در بخش جستجوی منوی Start عبارت Firewall را تایپ نموده و مستقیم به پنجره‌ ی Windows Firewall with Advance Security بروید.

پینگ
پینگ

بر روی گزینه‌ی Inbound Rules در سمت راست این پنجره کلیک کنید. حال برای تعریف Rule جدید در سمت چپ پنجره‌ی Windows Firewall with Advance Security، بخش Action، بر روی گزینه‌ی New Rule کلیک کنید. پنجره New Inbound Rule Wizard برای شما باز خواهد شد. از بین گزینه‌ های این صفحه، گزینه‌ی Custom را انتخاب و بر روی کلید Next کلیک نمایید. در پنجره‌ی جدید تنظیمات را تغییر ندهید و تنها بر روی کلید Next کلیک کنید.

در پنجره بعد Protocol type را بر روی ICMPv4 تنظیم و بر روی کلید Next کلیک کنید. تنظیمات سه پنجره بعد را تغییر ندهید و تنها بر روی کلید Next هر پنجره که هدایت می‌ شوید، کلیک کنید. برای Rule یک نام دلخواه در بخش Name مشخص و بر روی کلید Finish کلیک کنید. دقت داشته باشید که Rule شما حتما فعال (Enabale) باشد، برای این منظور از بخش میانی پنجره‌ ی Windows Firewall with Advance Security بر روی Rule کلیک راست، و گزینه‌ی Enable Rule کلیک نمایید.

سخن پایانی

در مقاله حاضر به نحوه فعال سازی Ping در ویندوز سرور پرداخته شد. اگر سوالی در این رابطه دارید می توانید با همکاران ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 در میان بگذارید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *