لوکال سئو یا سئو محلی چیست؟

1402/05/02
15 بازدید
لوکال سئو

آشنایی با روش های لوکال سئو

لوکال سئو یکی از عوامل موثر در سئو وب سایت است. در سئو محلی یا لوکال سئو تمرکز اصلی سئو روی بالا آمدن وب سایت در یک منطقه خاص است. در این روش وب سایت شما در یک منطقه خاص که جامعه هدف شما محسوب می شود پیشرفت زیادی می کند. با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید تا شما را بیشتر با لوکال سئو آشنا کنیم.

لوکال سئو چیست؟

امروزه یکی از روش های موثر و کارآمدی که برای رشد کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد که دامنه محلی دارد و جامعه آماری خاصی را مدنظر قرار می دهد، لوکال سئو یا سئو محلی می باشد. در واقع با استفاده از تکنیک‌ های لوکال سئو شما می‌توانید محصولات و خدمات کسب‌ و کار را به‌ صورت محلی یا در جامعه آماری که در نظر دارید، تبلیغ کنید و به‌عبارتی‌دیگر هدفمندتر فعالیت خود را ادامه دهید.

برای نمونه فرض کنید که شما در محله خود یک گل فروشی دارید و جامعه آماری و مشتریان شما هم مردم همان محله هستند، شما در این موقعیت می توانید با استفاده از تکنیک ها و روش های سئو محلی، سایت گل فروشی خود را برای مخاطبان آن محله بالا بیاورید و شانس دیده شدن خود را افزایش دهید. باید تاکید کنیم که امروزه بیشتر کاربران از جستجو های محلی برای پیدا کردن محصولات و خدمات موردنظر خودشان استفاده می‌کنند و سعی می‌ کنند که عبارت‌ های جستجو خود را محدودتر کنند، پس خیلی مهم است که سایت شما در صفحه اول این نوع جستجو قرار بگیرید.

تفاوت سئو با سئو محلی

سئو محلی از نظر ساختار تفاوتی با سئو اصلی سایت ندارد و تنها تفاوت این دو در گستره جغرافیایی آنها است. در حالی که تمرکز سئو محلی بر روی مناطق جغرافیایی و محلی مشخصی برای جستجو کننده‌ های خاصی است، سئو عادی بر روی بهبود رتبه و نمایش سایت در مقیاس جهانی تمرکز دارد.

دلیل اهمیت لوکال سئو

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، سئو محلی برای کسب و کارهایی که فقط به کاربرانی از یک منطقه مکانی مشخص قادر به پاسخگویی هستند می‌تواند مفید باشد و از اتلاف سرمایه و زمان برای این نوع کسب و کارها جلوگیری خواهد کرد. سئو محلی با تمرکز بیش تر بر روی محدوده خاص محلی، به مشتریان بالقوه شما کمک می‌کند تا کسب و کار شما را راحت تر پیدا کنند.

موارد زیر از دلایل اهمیت استفاده از سئو محلی می باشند: بین 40 تا 64 درصد مشتریان و کاربران جستجوی لوکال را در گوگل و دستگاه‌های خود برای پیدا کردن نیاز خود به کار می‌برند. لوکال سئو بازار هدف بیشتر و بهتری را می‌تواند تحت پوشش قرار دهد. نرخ تبدیل کاربر به مشتری در لوکال سئو و به عبارتی بازگشت سرمایه بیشتر و سریع‌ تر است. بسیاری از خدماتی که برای لوکال سئو در گوگل در نظر گرفته‌شده است، رایگان است. تکنیک‌های لوکال سئو راحت است و بیشتر بر روی بازاریابی تأکید دارد. امروزه تمامی کارها در بستر اینترنت می‌شود و کمتر کسی برای پیدا کردن خدمات یا محصولات در نزدیکی محل خود به لیست آگهی‌های کاغذی توجه می‌کند.

آشنایی با اصلی ترین تکنیک های لوکال سئو

قرار دادن نام شهر یا محله در کلید واژه سایت یکی از تکنیک های Local SEO توجه به کلید واژه های محلی و منطقه ای است. گاهی اوقات مشتریان نام محله را در گوگل جست و جو می کنند. به طور مثال اگر مشتری در تهرانپارس ساکن باشد، اغلب عبارت بهترین رستوان تهرانپارس را جست و جو می کند، پس اگر مغازه شما در تهرانپارس قرار دارد، اضافه کردن این کلید واژه به کلمات کلیدی سایت تان می تواند باعث بهتر دیده شدن شما شود.

لوکال سئو
لوکال سئو

ثبت سایت در دایرکتوری ها یکی دیگر از روش های لوکال سئو است. بعضی از سایت‌ ها که آن‌ ها را با نام دایرکتوری‌ ها می‌ شناسیم مانند کتاب اول عمل می‌کنند. آن‌ها یک منبع از تمام کسب و کارهایی هستند که در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت‌اند. ثبت اطلاعات کسب و کار در این دایرکتوری‌ها اکثراً رایگان است، اما حتماً توجه داشته باشید که الگوریتم‌های گوگل بسیار پیشرفته هستند و هرگونه مغایرت در آدرس و شماره تلفن‌های سایت تان را کشف خواهند کرد. بنابراین ضمن اینکه اطلاعات کارتان را به طور کامل در این سایت‌ها وارد می‌کنید باید توجه داشته باشید که هرگاه آدرس یا تلفنتان تغییر کرد باید آن را در تمام دایرکتوری‌ها تغییر دهید.

یکی دیگر از تکنیک های Local SEO استفاده از بستر شبکه های اجتماعی است. شبکه‌های اجتماعی از دیگر بسترهایی هستند که شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را معرفی کنید. برای مثال در بیشتر این شبکه‌های اجتماعی شما می‌ توانید نقشه و مکان خود را منتشر کنید یا از هشتگ های مناسب استفاده کنید که به کاربران کمک می‌کند تا شما را بر اساس جستجوی محلی که انجام می‌دهند، بهتر پیدا کنند. همچنین می‌توانند نظرات خود را در خصوص خدمات و محصولات شما بیان کنند که همین نظرات هم می‌تواند باعث بهبود Local SEO سایت شما شود. مهم‌ترین شبکه اجتماعی که بهتر است برای بهبود لوکال سئو فعالیت کنید، لینکدین و اینستاگرام است.

سخن پایانی

توجه به تکنیک های لوکال سئو می تواند باعث پیشرفت سایت شما شود. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات