لوگوی صوتی چیست و چه تاثیری بر مشتری دارد؟

1402/05/25
24 بازدید

آشنایی با لوگوی صوتی

طراحی لوگوی صوتی یکی از مواردی است که باعث خاص شدن وب سایت و کسب و کار شما می شود. متاسفانه علی رغم تاثیر بالای استفاده از لوگوی صوتی استفاده از آن در ایران رواج زیادی ندارد. البته این موضوع باعث می شود تا در صورت طراحی لوگوی صوتی وب سایت شما بسیار خاص شده و مشتریان شما مجذوب آن شوند. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را بیشتر با لوگو صوتی اشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

لوگوی صوتی چیست؟

امروزه با قویترین شدن و علمی تر شدن روش های بازاریابی هروز شکل جدید از آن به وجود می آید که بتوان مشتری را جذب کرد روش های زیادی در بازاریابی وجود دارند که برخی از آن ها بیشترین تاثیر و برخی دیگر تاثیر کمی در فروش دارند. به طور کلی میتوان گفت روش های بازاریابی که بر روی 5 حواس انسان تاثیر گذار هستنند بهترین نوع بازاریابی هستنند گر چه این موضوع بسیار مشکل و سخت است و هنوز هم پس از گذشت سالها مطالعه بر روی روش های بازاریابی روشی وجود ندارد که بتواند 5 حواس انسان را درگیر کند

یکی از روش های برندینگ که در ایران خیلی به آن توجه نمیشود لوگوی صوتی میباشد لوگو های صوتی شامل یک موزیک که با اهداف برنامه ریزی شده و خلاقانه در مکان هایی به منظور بهبود تجربه و رابطه مشتری پخش میشود. لوگو های صوتی شامل 3 بخش اصلی است لوگوهای صوتی طنین زنگ هدایت صوتی مشتری مجموع این 3 را آوای برند می نامنند.

لوگو های صوتی در چه مکان هایی استفاده میشوند؟

لوگو صوتی را می توان در تمام بخش هایی که مشتری با بنگاه ارتباط برقرار می کند استفاده کرد. بهترین مکان استفاده از لوگوی صوتی وب سایت شرکت است. این موزیک اگر چه کوتاه باشد و چه یک قطعه کامل در حافظه بلند مدت یک فرد جای می گیرد. مثلا می توانید این موزیک را در هنگام باز شدن سایت قرار دهید مهم نیست که چند ثانیه باشد حتی میتواند یک قطعه کامل باشد که کاریران بتوانند آن را دانلود نمایند که در زمان گوش کردن به این موزیک قطعا به یاد وب سایت شما خواهند افتاد.

لوگوی صوتی
لوگوی صوتی

از شرکت های که از این روش در برندینگ خود استفاده می کنند می توان به کافه های زنجیره ای استارباکس اشاره کرد. این شرکت cd هایی را در قالب موزیک های شنیدنی که در کافه هایشان پخش می شد به فروش می گذاشتنند و همچنین در وب سایت خود نیز این cd ها را برای فروش قرار دادند. این کار علاوه بر این که به برند آن ها قدرت داد درامد کوچکی نیز برای این شرکت داشت.

نوع موزیک لوگوی صوتی و تاثیر آن بر مشتری

این بخش مهترین بخش لوگوی صوتی است. شرکت ها باید با شناخت کسب و کار خود و شخصیت های مشتری خود به انتخاب یک قطعه آهنگ بپردازنند. انتخاب موزیک اشتباه می تواند لطمه سنگینی به این روش از بازاریابی بزند و منجر به شکست شما شود. قطعا در یک کافی شاپ از موزیک های لایت استفاده می شود و نه از موزیک ها شلوغ و پرسرصدا. بسیاری از برند های معروف کسب و کار خود را با این روش رونق دادند. شرکت هایی که دیگر از این موزیک در تمام مکان ها استفاده می کنند در بخش های روابط عمومی در تماس های تلفنی در تبلیغات تلوزیونی که باعث شده است که هر فردی که به این موزیک گوش می دهد آن شرکت را به یاد بیاورد.

سخن پایانی

امیدواریم که از مطالعه این مطلب در رابطه با لوگو های صوتی لذت برده باشید و باعث آشنایی شما با طراحی این نوع لوگو ها شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات