اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی چه تاثیری بر سئو دارد؟

لینک سازی داخلی یکی از ابزار های مهم در سئو وب سایت است. . لینک سازی داخلی یکی از فاکتورهای مهم در سئو است. شما میتوانید با لینک سازی داخلی صفحات سایت خود را به یکدیگر متصل کنید. و به این ترتیب کاربر را هدایت کنید تا زمان بیشتری در سایت شما بگذراند. این امر موجب کاهش نرخ پرش، افزایش تعامل و زمان حضور کاربر در سایت و … می شود. تمامی این موارد تاثیر مثبتی در سئو سایت شما خواهند داشت.

در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با لینک سازی داخلی آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی یا Internal Link در واقع پیوندهایی در صفحات سایت هستند که باعث متصل شدن صفحات به یکدیگر میشوند. با استفاده از این کار هم کاربران سایت شما راحت تر به مطالب مرتبط با صفحه ای که باز کردند منتقل میشوند؛ هم موتورهای جستجو میتوانند از طریق این لینک ها صفحات دیگر سایت شما را ایندکس و بررسی کنند. پس در واقع میتوان گفت یکی از فاکتورهای مهم سئو، لینک سازی است.

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

دقت کنید که انکرتکستی که برای لینک داخلی خود انتخاب میکنید، موضوع اصلی مقاله لینک شده را بیان کند. و صد البته باید مقاله ای که پیوند میدهید، مرتبط با صفحه ای که در آن لینک سازی میکنید باشد. اگر بین صفحات نامربوط لینک سازی کنید، علاوه بر اینکه ممکن است کاربر دیگر به سایت شما سر نزند، موتورهای جستجو نیز این لینک سازی را برای سئوی سایت شما منفی در نظر میگیرند. پس در انتخاب محتوایی که میخواهید لینک کنید و انکرتکست آن دقت کنید.

تاثیر لینک سازی داخلی بر سئو

موتورهای جستجو به وسیله لینک سازی میتوانند محتواهای دیگر سایت شما را نیز دنبال کنند. هنگامی که شما یک لینک را به تعداد زیادی در سایت خود استفاده کنید، موتورهای جستجو در می یابند که این محتوا از اهمیت زیادی برخوردار است. پس در واقع لینک سازی داخلی هدایت کننده و راهنمای موتورهای جستجو و کاربران در سایت است.

شما میتوانید با لینک سازی صحیح، تجربه کاربری بهتری را برای سایت خود رقم بزنید. همچنین موتورهای جستجو را بهتر در سایت خود هدایت کنید، به صورتی که با لینک سازی شما بتوانند به تمامی محتوای سایت دست یابند. این موارد در سئو سایت تاثیر به سزایی دارند.

نکته قابل تامل دیگر، محتواهای جدید سایت شماست. این محتواها را موتورهای جستجو هنوز شناسایی نکرده اند و داخل نقشه سایت شما نیز موجود نیستند. اگر از لینک سازی داخلی جهت معرفی اینگونه محتواها استفاده نکنید، هرگز اینها توسط موتورهای جستجو کروال نخواهند شد. پس لینک سازی به محتواهای جدید سایت شما نیز جهت دیده شدن بهتر نیز کمک میکند.

انواع لینک سازی داخلی

پس از اینکه راجع به لینک سازی اصولی برای شما توضیح دادیم، اکنون میخواهیم انواع لینک سازی داخلی را به شما معرفی کنیم.

لینک سازی داخلی به صورت دستی

لینک سازی داخلی به صورت دستی را قطعا با آن آشناییت دارید. هنگامی که شما در محتوای خود از لینک محتوای دیگری در سایت خود استفاده میکنید، درواقع به صورت دستی لینک سازی داخلی را انجام داده اید. که اینگونه لینک سازی تاثیر بسیار مثبتی در تجربه کاربری و کار موتورهای جستجو دارد.

لینک سازی داخلی به صورت اتوماتیک

خوب است بدانید که افزونه هایی نیز در زمینه لینک سازی وجود دارند. در این نوع افزونه ها شما میتوانید کلمات خاصی را در ازای لینک های خاصی تعریف کنید؛ آنگاه در هر محتوایی که از این دسته از کلمات استفاده کنید، لینک سازی به کلمه موردنظر بصورت خودکار انجام میگیرد. این لینک سازی های داخلی باعث افزایش اطلاعات کاربر در زمینه های مرتبط با محتوا و افزایش زمان ماندگاری او در سایت شما میشود. که علاقه مندی کاربر به سایت شما و در نهایت بهبود سئوی آن را در پی خواهد داشت.

لینک سازی داخلی در منوی سایت

منوی سایت یکی از مهم ترین بخش های هر سایت است. شما با لینک سازی صحیح در منو میتوانید تجربه کاربری بهتری را برای کاربران سایت خود رقم بزنید. به این صورت که صفحاتی با موضوعات کلی سایت را ایجاد کنید تا کاربر بتواند ساده تر به موارد مورد نیاز خود دستیابی داشته باشد. برای مثال اگر سایت فروشگاهی برای کفش دارید، میتوانید از برندهای کفش های موجود به عنوان دسته های کلی برای لینک سازی در منوی سایت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *