اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

آموزش مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

برای مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس روش های مختلفی وجود دارد. همان طور که می دانید برای ورود به وردپرس در هر سایتی کافی است تا بعد از آدرس دامین وب سایت آدرس Wp-admin.php را وارد کنید. با این کار به راحتی می توانید وارد بخش صفحه ورود به وردپرس سایت شوید. با این وجود به دلایل امنیتی توصیه می شود تا این آدرس را برای وب سایت خود تغییر دهید و آن را مخفی کنید.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به شما نحوه مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس را آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

برای مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس دو روش وجود دارد: روش اول استفاده از یک افزونه. روش دوم استفاده از فایل htaccess

مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

در جوابی مختصر باید گفت که دوری از حملات Brute-Force. در یک حمله brute-force، هکرها اساساً سعی می کنند نام کاربری و رمز عبور شما را بارها و بارها حدس بزنند. و یا آن ها را پیدا میکنند و به سایت دسترسی دارند یا پیدا نمی کنند و باعث بالا رفتن به منابع هاست شما می شوند.

آنها امیدوارند که با تلاش کافی، ترکیب جادویی را پیدا کنند. اکنون شما می‌بینید که مخفی کردن صفحه ورود به چقد میتواند مفید باشد… اگر صفحه ورود خود را مخفی کنید، جایی برای هکرها وجود ندارد که حمله brute-force خود را انجام دهند.
اما این فقط در مورد حملات brute-force نیست. روش‌های htaccess که در پایان به آن‌ها خواهم پرداخت، همچنین از شما در برابر موقعیتی محافظت می‌کنند که در آن هکرها واقعاً از ابتدا نام کاربری/رمز عبور شما را در دست می‌گیرند.

مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس با افزونه

راه سریع و آسان برای مخفی کردن صفحه ورود خود استفاده از یک افزونه است. و برای این منظور، WPS Hide Login استاندارد طلایی است. این به شما امکان می دهد یک URL ورود سفارشی جدید را مشخص کنید و تمام ترافیک صفحات پیش فرض wp-admin و wp-login را مسدود می کند.
این راه سریع و آسان است زیرا راه اندازی تقریباً دو دقیقه طول می کشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL ورود جدید خود را با رفتن به تنظیمات —> WPS Hide Login مشخص کنید و افزونه بقیه موارد را انجام می دهد.
مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس
مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

اگر از یک افزونه کش استفاده می‌کنید، باید صفحه ورود جدید خود را نیز به فهرست صفحاتی که از کش کردن حذف شده‌اند اضافه کنید. اما به غیر از این، همه چیز آماده است.

استفاده از htaccess برای مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

برای افزودن امنیت بیشتر، می توانید صفحه ورود به وردپرس خود را با استفاده از فایل htaccess. سایت خود مخفی کنید. دو روش متداول برای مخفی کردن صفحه ورود با htaccess عبارتند از:

  • استفاده از htpasswd برای نیاز به رمز عبور برای دسترسی به wp-admin.
  • محدود کردن دسترسی به wp-login با آدرس IP.

هر دو روش مستقیماً از پس ورود به وردپرس در حملات brute-force می‌آیند، بنابراین می‌توانید خیالتان راحت باشد که آنها مورد تأیید وردپرس هستند!

نحوه پنهان کردن ورود به وردپرس با htpasswd

با این روش، هر کسی که بخواهد به پنل wp-admin شما دسترسی پیدا کند، با این دستور مواجه می شود:

مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس
مخفی کردن صفحه ورود به وردپرس

بدون نام کاربری و رمز عبور، صفحه ورودی در کار نخواهد بود! تنظیم آن بسیار آسان است. فقط این سه مرحله را دنبال کنید:

مرحله 1: به Htpasswd Generator رفته و نام کاربری و رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید. سپس روی ایجاد فایل .htpasswd کلیک کنید. این ابزار به طور خودکار رمز عبور شما را رمزگذاری می کند و متنی را به شما می دهد تا به فایل htpasswd خود اضافه کنید:

مرحله 2: آن متن را به فایلی به نام “.htpasswd” اضافه کنید و آن را در دایرکتوری اصلی سایت وردپرس خود آپلود کنید. می توانید از چیزی مانند Notepad برای ایجاد فایل استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که آن را با استفاده از گزینه All Files ذخیره کنید:

مرحله 3: کد زیر را به بالای فایل .htaccess موجود خود اضافه کنید:

فقط مطمئن شوید که نام کاربری خود را با نام کاربری واقعی که در فایل htpasswd خود استفاده کرده اید جایگزین کنید. و تمام! از امنیت جدید خود لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *