اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
مزایای استفاده از Reverse Proxy

آشنایی با مزایای استفاده از Reverse Proxy

مزایای استفاده از Reverse Proxy چیست؟ Reverse Proxy نوعی پروکسی سرور است. برخلاف پروکسی‌های قدیمی که برای محافظت از کلاینت‌ها استفاده می‌شدند، پروکسی معکوس برای محافظت از سرورها و امنیت سرور کاربرد دارد. پروکسی معکوس، سروری است که درخواست کلاینت را می‌پذیرد، آن را به یکی دیگر از سرورها ارسال می‌کند و نتایج را از سروری که درخواست را پردازش کرده به مشتری برمی‌گرداند، به‌طوری‌که انگار سرور پروکسی خودش درخواست را پردازش کرده است. Forward Proxy به چندین کلاینت اجازه می‌دهد ترافیک را از یک شبکه خارجی عبور دهند.

در مقاله قبل به آشنایی با پروکسی معکوس و نحوه کار آن پرداختیم. در مقاله امروز قصد داریم تا به بررسی مزایای استفاده از Reverse Proxy بپردازیم. با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از Reverse Proxy

مزایای استفاده از Reverse Proxy چیست؟ در این بخش برخی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از Reverse Proxy روی یک سرور می‌پردازیم:

تعادل بار

یک سرور به تنهایی نمی‌تواند تمام ترافیک ورودی یک وب سایت با میلیون‌ها بازدید کننده روزانه را مدیریت کند. در این شرایط، می‌توان ترافیک را به‌صورت هوشمند بین مجموعه‌ای از سرورهای متعدد توزیع کرد. معمولا همه سرورها محتوای یکسانی را میزبانی می‌کنند تا راحت‌تر بتوان به وب سایت اطمینان کرد. استفاده از Reverse Proxy یک راه عالی برای تحقق این امر است زیرا می‌تواند ترافیک ورودی را قبل از رسیدن به سرور مبدا دریافت کند.

اگر سرور مبدا Overload شود یا به‌طور ‌کامل از کار بیفتد، می‌تواند ترافیک را بدون تاثیر بر عملکرد سایت به سرورهای دیگر توزیع کند. پروکسی‌های معکوس همچنین می‌توانند درخواست‌های دریافتی را به چندین سرور هدایت کنند، این در حالی است که عملکرد خاصی که برای آن بهینه‌سازی شده‌اند را نیز حفظ می‌کنند. سپس پروکسی معکوس می‌تواند پاسخ‌ها را از همه سرورها جمع‌آوری کرده و به کلاینت ارسال کند.

تعادل بار جهانی سرور (GSLB)

دومین مزایای استفاده از Reverse Proxy چیست؟ GSLB یک روش پیشرفته متعادل کننده بار برای توزیع ترافیک وب سایت در بین سرورهای سراسر دنیا است. این روش از طریق تکنیک مسیریابی Anycast انجام می‌شود. در این تکنیک Reverse Proxy گره یا نود سرور را براساس کوتاه‌ترین و سریع‌ترین مسیر بین کلاینت و سرور انتخاب می‌کند. GSLB نه تنها امنیت سایت را به‌طور قابل‌توجهی ارتقاء می‌دهد، بلکه زمان بارگذاری و Latency را نیز کاهش می‌دهد و درنتیجه، تجربه کاربران را بهبود می‌دهد.

امنیت پیشرفته

یکی دیگر از مزایای استفاده از Reverse Proxy امنیت آنهاست. پروکسی‌های Reverse می‌توانند آدرس IP و سایر ویژگی‌های سرورهای مبدا را پنهان کنند. بنابراین، سرور مبدا وب سایت شما می‌تواند ناشناس بماند و این، امنیت آن را به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌دهد. باتوجه به اینکه Reverse Proxy تمام ترافیک را قبل از رسیدن به سرور اصلی دریافت می‌کند، هدف قرار دادن وب سایت شما با تهدیدات امنیتی مانند حملات DDoS برای هر هکر و مهاجم دیگری دشوار خواهد شد.

شما می‌توانید از یک فایروال قدرتمند برای تقویت پروکسی معکوس استفاده کنید تا از آن دربرابر حملات سایبری رایج، بیشتر محافظت کنید. بدون نصب Reverse Proxy، حذف بدافزارها دشوار است. پروکسی معکوس می‌تواند احراز هویت HTTP را به وب سرورهایی که از آن استفاده نمی‌کنند، اضافه کند. همچنین، می‌توانید از پروکسی معکوس برای افزودن احراز هویت متمرکز برای انواع مختلف درخواست‌ها استفاده کنید.

ذخیره سازی قدرتمند

شما با کشینگ محتوای ثابت و پویا، می‌توانید از پروکسی معکوس برای افزایش سرعت سایت خود استفاده کنید. این امر بار روی سرور مبدا را کاهش می‌دهد و در نتیجه، باعث افزایش سرعت سایت می‌شود. به عنوان مثال، اگر سرور اصلی سایت شما در آمریکا قرار دارد و یک کاربر از اروپا از آن بازدید کند، می‌توانید نسخه کش شده سایت خود را از یک سرور پروکسی معکوس در اروپا برای او اجرا کنید. باتوجه به اینکه پروکسی معکوس نسبت به سرور اصلی به کاربر نزدیک‌تر است، بارگذاری وب‌سایت زمان کم‌تری می‌برد و عملکرد فوق‌العاده‌ای ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *