اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
مزرعه لینک

مزرعه لینک چیست؟

مزرعه لینک درواقع به تعدادی از سایت ها گفته میشود که محتوای خاصی ندارند و فقط به صورت دستی یا با استفاده از ربات ها، به یک دیگر لینک میدهند. دلیل نامیدن اینها با عنوان مزرعه لینک این است که لینک های بسیار زیادی در این بین ردوبدل میشود و با این تعداد فراوان شکلی مانند مزرعه ای از لینک ها میتوان تصور کرد. در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با این مفهوم بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مزرعه لینک چیست؟

دسته ای از سایت ها بک لینک هایی با تیراژ بالا به یکدیگرند میدهند که به علت زیاد بودن این بک لینک ها، مزرعه لینک نامیده میشوند. مزرعه لینک درواقع به تعدادی از سایت ها گفته میشود که محتوای خاصی ندارند و فقط به صورت دستی یا با استفاده از ربات ها، به یک دیگر لینک میدهند. دلیل نامیدن اینها با عنوان مزرعه لینک این است که لینک های بسیار زیادی در این بین ردوبدل میشود و با این تعداد فراوان شکلی مانند مزرعه ای از لینک ها میتوان تصور کرد.

همانطور که میدانید وجود لینک در محتوا و دریافت بک لینک از سایت ها یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای گوگل است. روش مزرعه لینک سال های قبل کارساز بود اما امروزه با توجه به الگوریتم فوق حرفه ای و پیشرفته گوگل، دیگر نمیتوان آن را با ایجاد Link Farm دور زد!

تاثیر مزرعه لینک بر سئو وب سایت

استفاده از تکنیک هایی که به سئو کلاه سیاه ختم میشوند نه تنها برای سئوی سایت شما مفید نیستند بلکه درصورت متوجه شدن گوگل، عواقب منفی ای برای سایت شما به بار می آورند.

باید بگوییم که لینک فارم نیز یک نوع تکنیک سئو کلاه سیاه است! زیرا این نوع بک لینک های دریافتی در مزرعه لینک، طبیعی نیستند و با پرداخت هزینه و تبادل دریافت شده اند. پس اگر تصور میکنید با عضویت در مزارع لینک میتوانید سئو سایت خود را بهبود دهید و به رتبه های بهتر در نتایج جستجوی گوگل برسید، سخت در اشتباهید!

همچنین باید گفت به دلیل اینکه این لینک ها اکثرا بی ربط با محتوای سایت هستند، پس ارزش دامنه سایت نیز افت خواهد کرد و رتبه سایت در نتایج جستجو به شدت افت خواهد کرد.

آیا وب دایرکتوری همان مزرعه لینک است؟

خیر! وب دایرکتوری ها اساسا سایت هایی هستند که لینک سایت ها مختلف به صورت دسته بندی شده و برای سهولت کار افراد در آن جمع بندی شده اند. میتوان گفت نمونه کوچکی از موتور جستجو هستند اما باید گفت که به هیچ وجه به اندازه موتورهای جستجو دقیق و آپدیت نیستند. همچنین تعداد نتایج بسیار کمتری میتوان در آن ها یافت.

مزرعه لینک
مزرعه لینک

اما لینک فارم ها دارای لینک های درهم از سایت های مختلف هستند. این لینک ها بدون هیچ دسته بندی و نظمی در کنار هم قرار گرفته اند. پس نمیتوان گفت وب دایرکتوری ها مزارع لینک هستند.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که برخی از وب دایرکتوری ها بسیار ضعیف عمل میکنند و ممکن است مانند یک Link Farm بدون دسته بندی خاصی لینک ها را قرار داده باشند. این دسته از دایرکتوری ها از نظر گوگل Link Farm شناسایی میشوند.

چه تفاوتی بین Web Directory و Link Farm وجود دارد؟

دایرکتوری ها نه تنها لینک بلکه تصاویر، توضیحات، اطلاعات تماس و موارد دیگری را نیز ارائه میدهند؛ پس با لینک فارم ها تفاوت زیادی دارند. زیرا لینک فارم ها تنها محتوایی که در سایتشان میتوان دید، لینک است! یعنی هدف آنها تنها خود لینک سایت هاست و چیز دیگری نیست. پس میتوان گفت هیچ فایده ای برای کاربران ندارند.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *