اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
مشکلات رایج سرور

معرفی برخی از مشکلات رایج سرور های ویندوزی و راه حل رفع آنها

در مقاله حاضر به معرفی برخی از مشکلات رایج سرور های ویندوزی پرداخته خواهد شد. بسیاری از کسب و کارها برای وب سایت خود از سرور های ویندوزی استفاده می کنند. با این وجود برخی از مشکلات ممکن است باعث شود تا استفاده از سرور های ویندوزی تبدیل به یک معضل شود. با این حال معمولا راه حل بسیاری از این مشکلات بسیار ساده است و می توان به راحتی آن را رفع نمود. در مقاله حاضر قصد داریم تا در ایران هاستینگ 24 شما را با برخی از مشکلات رایج سرور های ویندوزی آشنا کنیم. در ادامه همراه ما باشید.

سرور مجازی ویندوز چیست؟

سرور مجازی ویندوز توسط مجازی سازهایی به نام KVM و SSI ایجاد می شود که از طریق رابط کاربری گرافیکی ویندوز اجرا می شوند و به دلیل سهولت استفاده بسیار محبوب هستند. در سرور مجازی ویندوز، سیستم عامل ویندوز بر روی سروری در مرکز داده نصب شده و از برنامه های ویندوز در آن استفاده می شود.

مشکلات سرور مجازی ویندوز

توزیع منابع نامناسب

یکی از مشکلات رایج سرور های ویندوزی توزیع نامناسب منابع است. در حال حاضر روشی که سیستم های پارتیشن مجازی سازی منجر به عملکرد برخی از آن ها می شود که واقعاً خوب عمل کنند و برخی دیگر به نظر نمی رسد به منابع کافی برای رفع نیازهای خود دسترسی داشته باشند. چالش‌های توزیع منابع اغلب در اوایل انتقال به مجازی‌سازی اتفاق می‌افتد و می‌توان با کمک ارائه‌دهنده برای کاهش این مشکلات در حرکت رو به جلو، کار کرد.

ایجاد تعداد زیادی ماشین مجازی VM Sprawl

ایجاد ماشین های مجازی به تعداد دلخواه می تواند به VM های بیشتری از آنچه برای عملکرد شرکت نیاز است منجر شود. گسترش VM ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما می تواند مشکلات توزیع منابع را با هدایت منابع به سمت ماشین های مجازی که حتی استفاده نمی شوند تشدید کند. بنابراین آن هایی که مورد استفاده قرار می گیرند و مورد نیاز هستند، عملکردشان کاهش می یابد. شرکت‌ها می‌توانند با پایبندی به تعداد ماشین‌های مجازی که واقعاً مورد نیاز هستند و در زمان مناسب، تعداد بیشتری از ماشین‌های مجازی را اضافه کنند و همچنین از گسترش VM جلوگیری کنند.

مشکلات رایج سرور
مشکلات رایج سرور

ناسازگاری Backwards

بسیاری از شرکت ها از سیستم های قدیمی استفاده می کنند که می توانند برای نرم افزارها و برنامه های مجازی جدید مشکلاتی به وجود آورند. مسائل مربوط به ناسازگاری ممکن است کمی زمان بر و حل کردن آن ها مشکل باشد، با این حال برخی از کاربران از این مشکلات اطلاع دارند و می توانند ارتقا یا راه حل هایی را پیشنهاد کنند که این مشکلات را برطرف کرده و مطمئن شوند همه چیز طبق دستورات عمل می کنند.

نداشتن نظارت بر عملکرد

یکی دیگر از مشکلات رایج سرور های مجازی نداشتن نظارت بر عملکرد است. سیستم‌های مجازی مانند سخت‌افزارهایی مانند mainframe و هارد دیسک‌ها، به عملکردهای انجام شده هیچ نظارتی ندارند. با این حال ابزارهای جدیدی مانند VMmark می توانند معیارهایی ایجاد کنند که عملکرد را در شبکه های مجازی به طور دقیق بررسی کرده و نظارت بر عملکرد و استفاده از منابع را ممکن کند.

پشتیبان گیری نامناسب

از آنجایی که هارد واقعی وجود ندارد که بتوان از داده‌ها و سیستم‌ها پشتیبان‌گیری کرد، به‌روزرسانی‌های مکرر نرم‌افزار گاهی اوقات دسترسی سریع به نسخه‌های پشتیبان را دشوار می کند. برنامه‌های نرم‌افزاری مانند Windows Server Backup و سایر ابزارها می‌توانند این فرآیند را آسان‌ کنند و اجازه دهند پشتیبان‌گیری در یک مکان برای ردیابی و دسترسی آسان نگهداری شوند.

مشکلات امنیتی

از مشکلات رایج سرور های مجازی مشکلات امنیتی است. در برخی مواقع کاربران سیستم خود را ایمن نکرده و از بهترین شیوه ها برای گذرواژه ها، دانلودها و سایر وظایف استفاده نمی کنند، به همین دلیل سیستم های مجازی می توانند به خطر بیفتند. در این مواقع امنیت می‌تواند برای مجازی‌سازی مشکل‌ساز باشد، اما جداسازی هر VM توسط سیستم می‌تواند مشکلات امنیتی را محدود کند و به حفظ امنیت سیستم‌های مجازی کمک کند.

مطابقت با مجوز

استفاده از نرم‌افزارهای دارای مجوز موجود در یک محیط مجازی می‌تواند منجر به مشکلات انطباق در صورت ایجاد VMهای بیشتری نسبت به مجوز شرکت برای استفاده از نرم‌افزار شود. پیگیری نحوه استفاده از نرم افزارهای دارای مجوز و اطمینان از رعایت انطباق با رشد محیط مجازی بسیار مهم است و با بررسی دقیق می توان این مشکل را برطرف کرد.

سخن پایانی

مشکلات رایج سرور های مجازی معمولا به دلایل ساده ای رخ می دهند. با این وجود بهتر است تا با حل سریع آنها از ایجاد مشکلات جدی برای سرور خود اجتناب کنید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *