اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
مدیریت سرور

آشنایی با بهترین ابزار های مدیریت سرور

در بخش قبل به معرفی چند مورد از بهترین ابزار های مدیریت سرور پرداختیم. در مقاله فعلی نیز قصد داریم تا با سایر ابزار های مدیریت سرور بیشتر آشنا شویم . پس در ادامه با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

ابزار های مدیریت سرور

Dynatrace

این ابزار تمام عیار نظارتی هم به صورت نرم افزار در سرویس SaaS و هم به صورت مدل های مختلف در وب سایت ارائه می شود. راه اندازی این ابزار نسبتاً آسان است، زیرا تنها چند دقیقه کافیست تا معیار های شما در داشبورد های سفارشی این ابزار ایجاد شود. ابزار Dynatrace در روند نظارت خود از هوش مصنوعی نیز کمک می گیرد و یک زیر ساخت عالی برای سازمان شما خواهد بود.

ابزار های مدیریت سرور
ابزار های مدیریت سرور
  • مزایا ابزار Dynatrace: نسخه On-Premises موجود است تشخیص هشدار ها به وسیله هوش مصنوعی یک پلتفرم همه کاره برای پشتیبانی از زیر ساخت، عملکرد برنامه ها، تجزیه و تحلیل های تجاری
  • معایب ابزار Dynatrace: عملکرد محدود داشبورد در برخی از موارد عملکرد پیچیده ای دارد و نیاز به آموزش دارد.

Datadog

این ابزار یکی دیگر از ابزار های مدیریت سرور است، برجستگی این ابزار به یک پارچگی آن در نظارت و ردیابی گزارش ها می باشد. نصب Datadog بسیار آسان بوده و هشدار های استانداردی دارد که می توانید با تنظیم شرطی، هشدار های اضافه را به حداقل برسانید.

  • مزایا ابزار Datadog: یکی از مزایا این ابزار مدیریت سرور پشتیبانی از گزارش، تجزیه تحلیل های جامع است پشتیبانی کامل از هرگونه هشدار و ناهنجاری ها پشتیبانی از هرگونه ادغام های سفارشی
  • معایب ابزار Datadog: از لحاظ پیچیدگی می تواند برای کاربران مبتدی طاقت فرسا باشد به دلیل عدم پشتیبانی از پردازش گزارش JSON گزارش های محدودی را ارائه می کند.

New Relic

این ابزار بیشتر بر روی مانیتورینگ کانتینر و سرور نظارت می کند و تمامی معیار های مرتبط را در یک صفحه واحد ترکیب می کند. راه اندازی این سیستم برای مدیریت سرور شما کمتر از 5 دقیقه طول می کشد، اگر در سرور شما هم بیشتر بارها بر دوش Kubernetes و Container هاست، این ابزار گزینه مناسبی برای شماست.

مدیریت سرور
مدیریت سرور
  • مزایا ابزار New Relic: پشتیبانی قوی از معیارهای هم بسته تشخیص هشدار های ناهنجار پشتیبانی از Open Standard ها
  • معایب ابزار New Relic: مدیریت هشدار با کنترل کمتر نحوه قیمت گذاری در این ابزار که توسط کاربران و داده ها مشخص می شود.

ManageEngine OpManager

این ابزار از سری ابزار های مدیریت سرور بسیار مقرون به صرفه بوده و بیشتر تمرکز آن بر روی شبکه سرور شما خواهد بود. یکی از جذابیت های ابزار ManageEngine OpManager، این است که اگر سازمان شما از VoIP استفاده می کند، این ابزار می تواند عملکرد VoIP را نیز گزارش دهد.

  • مزایا ابزار ManageEngine OpManager: مانیتورینگ NetWork به صورت کامل نظارت بر دستگاه های فیزیکی مانند روتر و سوئیچ ها عیب یابی عملکرد VoIP در مدیریت سرور و شبکه
  • معایب ابزار ManageEngine OpManager: نسخه SaaS مبتنی بر Cloud در این ابزار مدیریت سرور موجود نیست به روز رسانی های پیوسته

AppDynamics

این ابزار مجموعه ای کامل از داشبور ها و معیار ها هشدار های دقیقی را به کاربران نشان می دهد، اگر شرکت شما تجارت محور است AppDynamics یک گزینه عالی برای شماست. ابزار AppDynamics به سهام داران اجازه می دهد تا تاثیر و عملکرد زیر ساخت ها بر کسب و کار را به راحتی مشاهده نمایند.

  • مزایا ابزار AppDynamics: اولین ابزار دارای قابلیت مشاهده کسب و کار با برنامه ریزی های ظرفیتی همبستگی در معیار عملکرد برنامه با عملکرد سرور و شبکه
  • معایب ابزار AppDynamics: پیچیدگی و نیاز به آموزش مستندات نا کافی در دسترس نبودن نسخه Self-Hosted

سخن پایانی

ابزار های مدیریت سرور اهمیت بسیار زیادی دارند. در صورت عدم استفاده از ابزار های درست مهاجمین می توانند به راحتی به سرور شما دسترسی پیدا کنند. در مقاله حاضر به معرفی تعدادی از بهترین ابزار های مدیریت سرور در وب سایت ایران هاستینگ 24 پرداختیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *