اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
بهترین فایروال های سخت افزاری

معرفی بهترین فایروال های سخت افزاری

بهترین فایروال های سخت افزاری چیزی است که شرکت های بزرگ و وب سایت های پر بازدید به شدت دنبال آن هستند. هر شرکتی که حجم زیادی از داده ها را مدیریت می کند و افراد را به اینترنت متصل می کند حتما باید یک فایروال سخت افزاری قوی داشته باشد. در واقع فایروال ها مسئول رسیدگی به بخش قابل توجهی از ترافیک ورودی شبکه سازمان می باشند، همچنین فایروال ها از بخش های مهم حفاظت شبکه هستند. توجه داشته باشید که هنگام انتخاب فایروال، محیط‌های پشتیبانی شده، انعطاف‌پذیری قوانین امنیتی و نیازهای عملکرد برنامه‌ها خود را در نظر بگیرید.

در این مقاله به معرفی بهترین فایروال های سخت افزاری 2023 می پردازیم. با ما در ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

فایروال سخت افزاری چیست؟

فایروال سخت افزاری دستگاهی فیزیکی می باشد و بسیار شبیه سرور است که ترافیک ورودی به رایانه را فیلتر می کند. فایروال بین شبکه خارجی و سرور قرار می گیرد و به عنوان آنتی ویروس و مانع قوی در برابر نفوذ حملات ارائه می شود. فایروال مستقیماً پشت روتر قرار می گیرد و می‌توان آن را طوری پیکربندی کرد که ترافیک ورودی را تجزیه و تحلیل کرده و به دقت بررسی کند. همچنین تهدیدات خاص را در هنگام برخورد با دستگاه فیلتر می کند.

ویژگی فایروال سخت افزاری

پیش از معرفی بهترین فایروال های سخت افزاری لازم است تا با ویژگی های یک فایروال خوب آشنا شویم. در حال حاضر فایروال سخت افزاری 3 ویژگی مهم دارد که در زیر آورده ایم:

 • از آن می توان برای کنترل هوشمند ترافیکی که به سرور شما می رسد استفاده کرد.
 • پیکربندی ترافیک موجود به کمک قوانین خاص
 • توانایی کاهش منابع سرور، برای مثال، فایروال‌های نرم‌افزار را می توانید غیرفعال کنید که می‌تواند حافظه و قدرت پردازنده مورد نیاز را آزاد کند.

مزایای بهترین فایروال های سخت افزاری

امنیت زیاد، محافظت مداوم، کنترل شبکه به صورت Single-device، جلوگیری از تهدیدات، دستیابی به درایوهای داخلی، به روز رسانی و ارتقاء حفاظتی همزمان برای همه رایانه های موجود در شبکه از جمله اصلی ترین ویژگی های فایروال های سخت افزاری به شمار می رود.

معرفی بهترین فایروال های سخت افزاری

Bitdefender box

این فایروال یک نوع فایروال سخت افزاری جامع برای دفاتر خانگی و دستگاه های شخصی می باشد و نصب، راه اندازی و ارسال آن رایگان است. همچنین Bitdefender Box ویژگی‌های امنیت سایبری زیر را ارائه می‌کند:

 • محافظت از همه دستگاه های تحت شبکه، حتی آن هایی که نرم افزار آنتی ویروس ندارند که شامل اشتراک 1 ساله برنامه نرم افزاری Bitdefender Total Security است.
 • حفاظت از Phishing/fraud، بررسی محتوا، هشدارهای نفوذ در شبکه و بررسی امنیت برای مدیریت دستگاه در خانه
 • تجزیه و تحلیل آسیب پذیری و محافظت قوی

Cisco Firepower

در ادامه معرفی بهترین فایروال های سخت افزاری می خواهیم به معرفی فایروال Cisco بپردازیم. این فایروال پیشرفتی نسبت به دستگاه های آزمایش شده و واقعی ASA داشته است. نوعی فایروال نسل بعدی (NGFW) و متمرکز بر تهدید که از شبکه های سازمانی در برابر حملات سایبری پیچیده محافظت می کند. همچنین می تواند سرعت انتقال داده تا 190 گیگابیت بر ثانیه را پشتیبانی کند. قابلیت های فایروال Cisco Firepower موارد زیر می باشد:

 • NGIPS (Next Generation Intrusion Prevention System) با یکپارچگی پیشرفته و پیشگیری از بدافزار
 • 99% راندمان مسدود کردن تهدید و فیلتر کردن URL نوع 80
 • ارائه به‌روزرسانی‌های مداوم اطلاعات امنیتی توسط Cisco Talos
 • اتوماسیون وظایف امنیتی از پلتفرم یکپارچه
 • ارائه مراکز مدیریت در محل یا مبتنی بر ابر پشتیبانی از 4000 برنامه، مکان، کاربر و وب‌سایت توسط Cisco Defense Orchestrator
بهترین فایروال های سخت افزاری
بهترین فایروال های سخت افزاری

Cujo Ai Smart Internet Security Firewall

این فایروال که از یک دستگاه فایروال مبتنی بر هوش مصنوعی برای محافظت از سازمان در برابر حملات مبتنی بر شبکه استفاده می کند، در حال حاضر با پیشرفت های هوش مصنوعی و ML داخلی CUJO و تجربه کار با اپراتورهای مخابراتی امکان پذیر شده می باشد. مهم ترین ویژگی های CUJO موارد زیر می باشد:

 • شامل امنیت قوی برای دستگاه های IoT
 • تامین انرژی برای کارکرد فوق العاده توسط باتری های Lithium-ion
 • جلوگیری از phishing، اسکن ترافیک برای فعالیت های مخرب و شناسایی آن ها، دارای اقداماتی برای ایمنی کودکان
 • نصب ساده برنامه desktop/mobile که به صورت پلاگین برای نظارت از راه دور
 • پشتیبانی از رایج ترین روترهای mesh با حداکثر سرعت اینترنت 1 گیگابایت
 • دارای فایروال امنیت اینترنت هوشمند Cujo Ai

سخن پایانی

در مقاله حاضر به معرفی چند مورد از بهترین فایروال های سخت افزاری پرداختیم. در مقالات بعدی تعداد بیشتری از فایروال های سخت افزاری را به شما معرفی خواهیم کرد. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *