اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
آموزش برنامه نویسی

بهترین وب سایت های آموزش برنامه نویسی

جالب است که بدانید وب سایت های آموزش برنامه نویسی ای وجود دارند که به صورت کاملا رایگان به شما برنامه نویسی آموزش می دهند. امروزه برنامه نویسی یکی از بهترین شغل ها و صد البته پر در آمد ترین مشاغل در دنیا به شمار می رود. به همین دلیل افراد بسیار زیادی به دنبال وب سایت های آموزش برنامه نویسی هستند. در مقاله حاضر قصد داریم تا در ایران هاستینگ 24 به معرفی برخی از بهترین وب سایت های آموزش برنامه نویسی که به صورت رایگان در دسترس هستند بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی وب سایت های آموزش برنامه نویسی رایگان

۱. BitDegree

اولین مورد از وب سایت های آموزش برنامه نویسی، وب سایت بیت دگری است. یکی از سایت‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید به یادگیری برنامه نویسی به‌صورت رایگان بپردازید. این وب‌سایت دوره‌های مختلف را در سطح آسان، متوسط و پیشرفته و در زبان‌های برنامه نویسی متفاوت و حتی برخی از زبان‌های برنامه نویسی موردنیاز برای نوشتن کد بازی‌های مختلف و علم داده، به شما ارائه می‌دهد. برخی از زبان‌های برنامه نویسی که در این وب‌سایت آموزش داده می‌شود عبارت اند از: · CSS · HTML · PHP · SQL · JavaScript · jQuery

این وب‌سایت که در زمره وب سایت های آموزش برنامه نویسی رایگان قرار دارد با درنظرگرفتن اینکه شما به‌عنوان یک مبتدی یا فردی پیشرفته برای آموزش آمده‌اید، نکات لازم و ضروری را در جلسات مختلف دوره‌ها، به شما آموزش می‌دهد. علاوه‌برآن، به دلیل بالا بودن سطح تقاضا، افراد زیادی آن‌ها را آموزش داده‌اند که شما می‌توانید با هرکدام که مایل هستید، دوره خود را بگذرانید.

وب سایت های آموزش برنامه نویسی
وب سایت های آموزش برنامه نویسی

یکی دیگر از مزیت‌های یادگیری در این وب‌سایت های آموزش برنامه نویسی، گرفتن مدرک معتبر از طریق برخی دوره‌های آن است که برای شما به‌عنوان یک رزومه خوب، محسوب می‌شود. همچنین این سایت، به دلیل طراحی خاص و هیجان‌انگیزی که دارد، بر لذت بردن شما از یادگیری برنامه نویسی تاکید دارد و شما را خسته نمی‌کند.

۲. Codecademy

یکی دیگر از وب‌ سایت‌ های آموزش برنامه نویسی رایگان  که دوره‌های مختلفی را به‌صورت رایگان و پرداخت‌پذیر را برای ۱۴ زبان برنامه‌نویسی متفاوت، ارائه می‌دهد، Codecademy است. برخی از زبان‌های برنامه نویسی که در این سایت به آن‌ها پرداخته می‌شود به‌صورت زیر هستند: · HTML · CSS · GO · Swift

این وب‌سایت برای این‌که بتواند دوره مناسب سطح شما را ارائه دهد، در ابتدای ورود و درخواست برای شرکت در دوره‌ها، از شما تستی می‌گیرد. این کار علاوه بر آسان‌تر شدن روند پیداکردن دوره، به شما کمک می‌کند از حدود آموزه‌های خود، آگاه باشید. این وب‌سایت نیز، باتوجه‌به نیازهای دانشجو، نکاتی را به او ارائه می‌دهد که برای یادگیری برنامه نویسی کاربردی باشد.

۳. Coursera

یکی دیگر از وب‌ سایت‌ های آموزش برنامه نویسی رایگان، کورسرا نام دارد. این وب‌سایت در همه زمینه‌ها، دوره‌های مختلفی را قرار داده است که کاربران می‌توانند به‌صورت رایگان از این دوره‌ها استفاده کنند و به تمرینات نیز دسترسی داشته باشند. به علت خوش‌نام بودن این وب‌سایت، اساتید زیادی نیز دوره‌های مختلف را برگزار کرده است که این موضوع به شما این امکان را می‌دهد با هرکدام که مایل هستید، دوره خود را بگذرانید.

برخی از زبان‌های برنامه نویسی که دوره‌های آن در این وب‌سایت وجود دارد. Python · C++ · CSS · JavaScript · HTML · PHP علاوه بر زبان‌های برنامه نویسی مختلف، شما می‌توانید دوره‌های مناسبی را برای علم داده، یادگیری ماشین و موضوعاتی ازاین‌قبیل را در این وب‌سایت پیدا کنید. کورسرا، به دانش‌آموختگان خود بعد از پایان هر دوره، مدرک معتبر و بین‌المللی آن دوره را می‌دهد.

۴. edX

یکی دیگر از وب‌سایت‌های مناسب برای یادگیری رایگان برنامه نویسی، edX است که احتمالاً نام آن را شنیده‌اید. این وب‌سایت علاوه بر حوزه برنامه نویسی ، دوره‌های متناسب با زمینه‌های دیگری را نیز دارد. edX، دوره‌های بسیار زیادی را برای زبان‌ها و شاخه‌های مختلف برنامه نویسی ارائه می‌کند که برخی از آن‌ها عبارت هستند از: · Python · C++ · C · JavaScript · data science

این وب‌سایت تا سپتامبر سال ۲۰۲۰، دارای حداقل ۲۴ میلیون کاربر بوده است که همه آن‌ها حضور فعالی در وب‌سایت داشته‌اند. همچنین با داشتن دوره‌های آنلاین و آفلاین، شرایط مناسبی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. شما می‌توانید دوره‌های رایگان زیادی را متناسب با نیاز خود در edX بیابید.

سخن پایانی

در مقاله حاضر به معرفی برخی از بهترین وب سایت های آموزش برنامه نویسی رایگان پرداختیم. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *