اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
پلاگین امنیتی وردپرس

معرفی چند مورد از بهترین های پلاگین امنیتی وردپرس

پلاگین امنیتی وردپرس باعث می شود تا امنیت وب سایت شما به طرز بسیار خوبی بهبود یابد. پلاگین ها به صورت کلی باعث افزایش قدرت وردپرس می شوند. از پلاگین های سئو گرفته تا پلاگین امنیتی وردپرس همه باعث بهبود عملکرد وب سایت شما می شوند. پلاگین امنیتی وردپرس محدود به یکی دو مورد نیست و پلاگین های مختلفی در این زمینه ساخته شده است. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 به معرفی چند پلاگین امنیتی وردپرس که در زمره بهترین ها هستند می پردازیم. با ما همراه باشید.

 (Theme Authenticity Checker (TAC

اولین ابزار ما پلاگین امنیتی وردپرس (Theme Authenticity Checker (TAC نام دارد. این پلاگین بعد از نصب روی وردپرس، شروع به اسکن فایل کد (Source Code File) هر یکی از قالب های نصب شده به منظور یافتن کدهای مخرب به مانند لینک های مخفی فوتر و یا کدهای Base64 می کند. در صورتی که کدی خرابکار در تمی پیدا شد، این پلاگین مسیر تم دارای کد مخرب همراه با شماره خط و یک تکه کوتاه از کد مظنون را به مدیر نشان می دهد. از این پس وظیفه مدیر است که با شناسایی مجموعه کد خرابکار به بررسی و حذف آن بپردازد.

 Exploit Scanner

دومین پلاگین امنیتی وردپرس  Exploit Scanner نام دارد. این پلاگین ابتدا به اسکن فایل ها و پایگاه داده وبسایت شما پرداخته و در صورتی که مورد مشکوکی را پیدا کند، آن را به شما گوشزد می کند. دقت داشته باشید که این نرم افزار به هیچ وجه به عنوان یک مانع در مقابل حملات هکرها عمل نمی کند. در واقع کار اصلی این نرم افزار تنها شناسایی کدهای مخرب موجود در سایت وردپرسی شما است. بعد از شناسایی این وظیفه شما است که به صورت دستی نسبت به حذف هوشمندانه کدهای مخرب اقدام کنید.

 Sucuri Security

این ابزار از آن دست پلاگین هایی است که به خوبی بین وردپرس کاران شناخته شده است. از ویژگی های اصلی این پلاگین می توان به ردیابی فایل های بارگذاری شده در وبسایت وردپرس، بررسی لیست سیاه، اعلان ها و هشدارهای امنیتی و .. اشاره کرد. جالب است بدانید که شما با این پلاگین قادرید به صورت رایگان از راه دور به بررسی کدهای مخرب به واسطه ابزار رایگان Sucuri SiteCheck Scanner بپردازید. و اما نکته آخر در مورد این پلاگین این است که در صورتی که مایل باشید می توانید با پرداخت هزینه ای افزونه دیگری را با این پلاگین که به عنوان یک دیوار آتش نرم افزاری در مقابل کدهای مخرب برای امنیت بیشتر وب سایت شما عمل می کند را دریافت کنید.

Anti-Malware

وظیفه اصلی این پلاگین امنیتی وردپرس هم به مانند پلاگین های قبلی شناسایی و حذف هر نوع ویروس،تهدیدات و دیگر کدهای خرابکار است که ممکن است در وبسایت وردپرسی شما یافت شود. اما از ویژگی های مهم این پلاگین می تواند به اسکن سفارشی(اسکن در یک نقطه خاص)، اسکن کامل، اسکن سریع، حذف خودکار کدهای خرابکار و موارد زیاد دیگر اشاره کرد.

پلاگین امنیتی وردپرس
پلاگین امنیتی وردپرس

 WP Antivirus Site Protection

این ابزار نیز یک پلاگین امنیتی وردپرس است که به منظور شناسایی موارد مخرب در لابه لای قالب های وردپرس و همچنین تمامی فایل های دیگر آپلود شده در وبسایت وردپرسی مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های اصلی پلاگین WP Antivirus Site Protection می توان به اسکن تک تک فایل های آپلود شده در وبسایت، به روزرسانی پایگاه داده شناسایی ویروس طبق یه روال منظم، حذف موارد خرابکار، ارسال هشدارها و اعلانات از طریق ایمیل و موارد زیاد دیگر اشاره کرد. البته ویژگی های برجسته دیگری نیز این پلاگین دارد که با پرداخت هزینه ای می توانید آنها را در اختیار داشته باشید.

AntiVirus for WordPress

کار اصلی این آنتی ویروس نیز به مانند عملکرد کلی پلاگین های قبلی است. منتها با توجه به اینکه نام آنتی ویروس را به یدک می کشد شاید گمان کنید کار با آن کمی مشکل باشد. اما باید بدانید که طریقه کار با آن کاملاً آسان بوده و هر شخصی به آسانی می تواند با آن کار کند. از قابلیت های برجسته این پلاگین می توان به قابلیت جست و جو و اسکن روزانه وبسایت اشاره کرد. در ضمن همین جست و جو، اگر نتیجه یا مورد مشکوکی یافت شود از طریق ایمیل به مدیر وبسایت اطلاع رسانی خواهد شد.

Quttera Web Malware Scanner

عملکرد کلی این پلاگین امنیتی وردپرس محافظت از وبسایت شما در مقابل حملات ویروس ها، کرم ها، مخرب ها، اسب های تروجان و .. است. از ویژگی های برجسته این پلاگین می توان به جست و جو و اسکن مخرب های ناشناس، وضعیت لیست سیاه، یک موتور جست وجو با قابلیت هوش مصنوعی، بررسی لینکهای خارجی و موارد بسیار دیگر اشاره کرد. شما می توانید به صورت رایگان از این پلاگین برای شناسایی کدهای مخرب احتمالی سایت خود استفاده کنید، این در حالی است که در صورت تمایل به استفاده از امکانات کامل آن باید مبلغ سالیانه 60 دلار را بپردازید.

Wordfence

در صورتی که تمایل به مقابله با حملات سایبری برای حفاظت از سایت خود را داشته باشید پیشنهاد ما پلاگین Wordfence است. از ویژگی های خاص این پلاگین می توان به محافظت لحظه به لحظه وبسایت شما در مقابل تهدیدات شناخته شده، اعتبارسنجی دو مرحله ای، بلوک کردن کامل یک شبکه خرابکار، جست وجوی بکدورهای شناخته شده و موارد بسیار دیگر اشاره کرد. سرویس های ذکر شده تحت این پلاگین همگی رایگان هستند اما با پرداخت مبلغی می توانید سرویس های پیشرفته دیگری از این پلاگین را نیز در اختیار داشته باشید.

سخن پایانی

نصب پلاگین امنیتی وردپرس می تواند امنیت وب سایت شما را به طرز قابل توجهی بهبود دهد. در مقاله حاضر به معرفی چند مورد از بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس پرداختیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *