مقایسه دامنه ir. با com.

1402/04/30
27 بازدید
مقایسه دامنه

بررسی و مقایسه دامنه ir. با com.

بسیاری از افراد پیش از ثبت دامنه به مقایسه دامنه های مختلف می پردازند. همان طور که می دانید دامنه وب سایت آدرس شما در دنیای مجازی است. به همین دلیل باید دقت کنید تا دامنه وب سایت خود را با بهترین اسمی که متناسب با وب سایت شما است انتخاب کنید. برای ثبت دامنه پسوند های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند بسته به نوع سایت خود یکی از آنها را انتخاب نمایند. دامنه های ir. و com. از جمله محبوب ترین دامنه ها در کشور ما هستند. در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا به مقایسه دامنه های دات آی آر و دات کام بپردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه دامنه ir. و com.

دامنه .com یا .ir هرکدام جزء رایج ترین ها و با تفاوت های بسیاری معرفی می شوند؛ چرا که با توجه به قیمت، امنیت و هم چنین اعتماد سازی هرکدام شما می توانید از این دو دامنه استفاده کنید. سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از کاربران به وجود آید، این است که کدام دامنه کیفیت بهتری را ارائه می دهد و خرید مقرون به صرفه تری را به دنبال دارد.

دامنه com یک دامنه تجاری است در گذشته تنها برای وب سایت های تجاری مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه برای اکثر وب سایت ها شما می توانید از com نیز استفاده کنید و به همین خاطر، دیگر به آن دامنه تجاری گفته نمی شود بلکه به عنوان یک دامنه بین المللی از آن یاد می کنند. اما دامنه ir معمولا در بسیاری از کشورها از آن استفاده می شود و به عنوان یک دامنه ملی محسوب می شود.

مزیت های دامنه com.

برای مقایسه دامنه ها اول بهتر است با مزیت های هر یک اشنا شویم. برای دامنه .com یا .ir شما باید به مزایا و معایب هر کدام نیز به نحو احسن توجه کنید، معمولا دامنه‌ های com از جمله دامنه هایی است که در سطح بین‌المللی شناخته شده است و شما برای استفاده از این دامنه با هیچ گونه تحریم خاصی رو به رو نمی شوید و این امر می تواند به کیفیت و بازدهی اصلی تبلیغات شما در گوگل اشاره واضحی داشته باشد.

مقایسه دامنه
مقایسه دامنه

صددرصد تک بخشی بودن پسوند این دامنه خود می تواند به آسان تر شدن حفظ آن بسیار کمک کند. از لحاظ زیبا شناختی به نوع دامنه نیز باید توجه کنید که صددرصد دامنه .com یا .ir هرکدام زیبایی خاصی را به خود در نوع تلفظ اختصاص می دهند که دامنه com تلفظ راحتی، زیبا و البته جذاب تری خصوصا برای تبلیغات را به نمایش می گذارد و شما نباید این مزیت ویژه را به هیچ عنوان از یاد ببرید.

مزیت های دامنه ملی یا ir.

در ادامه مقایسه دامنه ها به مزیت های دامنه دات آی ار می پردازیم. با توجه به قیمت خرید دامنه .com یا .ir شما قیمت خرید کمتری را برای خرید ir می توانید در نظر بگیرید که همین امر یکی از دلایل مهم و البته اختصاصی برای انتخاب بین دامنه های .com یا .ir به حساب می آید.

دامنه com به این دلیل که یک دامنه بین‌المللی است، خرید آن شگرد خاصی را می‌طلبد و به همین خاطر، افراد ir را با شرایط ساده تری می توانند برای خرید در نظر بگیرند. به خاطر تایید هویت فرد ثبت کننده دامنه ir این دامنه نسبت به com دامنه قابل اعتماد تری است که این خود نمی تواند دلیل کمی به نظر برسد. اگر توجه کنید در بسیاری از تبلیغات صدا و سیما از دامنه ir استفاده می کنند؛ چرا که این دامنه جزء دامنه های ملی به حساب می آید.

در ایران این دامنه می ‌تواند سئوی بهتری را برای وب سایت های ایرانی به ارمغان بیاورد و به همین خاطر، شما از امنیت بالاتر خصوصا در پیگیری های قضایی می توانید بهره مند شوید.

معایب دامنه com. یا ir.

اگر بخواهیم که به معایب دامنه .com یا .ir نیز اشاره ای داشته باشیم دامنه com سئوی سخت تری دارد که شما در هنگام استفاده از این دامنه برای وب سایت های داخلی خود باید به این گزینه نیز توجه ویژه داشته باشید. امنیت کمتر و قیمت بالاتر خود جزء نکات کلیدی برای تشریح معایب دامنه com به شمار می آیند. شناخت معایب دامنه .com یا .ir به شما کمک می کند تا به صورت منطقی به توانید از انواع دامنه استفاده کنید. هم چنین دامنه com در تحقیقات تلویزیونی جایی ندارد.

اگر بخواهیم به معایب دامنه ir اشاره کنیم، اصلی ترین مشکل این دامنه عدم شناخت آن در سطح بین‌المللی است که شما نمی توانید با افراد خارج از کشور با این دامنه آن چنان که باید و شاید شناخته شده کار کنید.

سخن پایانی

در مقاله حاضر به مقایسه دامنه های دات آی آر و دات کام پرداخته شد. البته برای مقایسه دامنه ها می توان نکات دیگری نیز ذکر کرد با این وجود در مقاله فعلی سعی بر این شد تا اصلی ترین نکاتی که می تواند برای مقایسه دامنه ها برای شما مفید باشد گفته شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات