اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
مقایسه gemini با chatgpt

مقایسه gemini با chatgpt. کدام یک بهتر است؟

مقایسه gemini با chatgpt یکی از نکاتی است که بسیاری از افراد با معرفی هوش مصنوعی گوگل به دنبال آن هستند. هوش مصنوعی Gemini بر روی یک مجموعه داده عظیم از متن و کد آموزش دیده است که شامل کتاب‌ها، مقالات، کدهای نرم‌افزاری و سایر منابع متنی است. این مجموعه داده به gemini اجازه می‌دهد تا معنای متن را درک کند و در پاسخ به درخواست‌های کاربران، متنی مولد و مرتبط تولید کند.

در واقع هوش مصنوعی جمینی یک مدل چند حالته است که به طور بی درنگ از متن، تصاویر، ویدئو، صدا و کد استدلال می‌کند. این مدل هوش مصنوعی از گوگل، یک پیشرفت قابل توجه در قابلیت‌های هوش مصنوعی را نشان می‌دهد و در وظایف مختلفی مانند درک زبان، استدلال، درک مطالعه، استدلال‌های عقلانی، ریاضیات، تولید کد و … از متخصصان انسانی بهتر عمل می‌کند.

در مقاله قبل به معرفی هوش مصنوعی گوگل پرداختیم. در مقاله حاضر قصد داریم تا به مقایسه gemini با chatgpt بپردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه gemini با chatgpt

برای مقایسه gemini با chatgpt باید این دو هوش مصنوعی را از چند منظر بررسی کنیم.

امنیت و هماهنگی

GEMINI به تازگی تحت بررسی‌های جامع ایمنی از جمله تجزیه و تحلیل تبعیض و محتوای های غیر مجاز قرار گرفته است. GPT-4 با بهبودهای ایمنی و هماهنگی خود، احتمال پاسخ به درخواست‌های محتوای غیرمجاز را ۸۲٪ کاهش داده و ۴۰٪ احتمال تولید پاسخ‌های واقعی نسبت به GPT-3.۵ را افزایش داده است.

همکاری‌های مختلف و کاربردها

GEMINI توسط گوگل در محصولات خود مانند Bard و Pixel گنجانده می‌شود و توانایی تفکر، برنامه‌ریزی و نوشتن را بهبود می‌بخشد. GPT-4 با سازمان‌هایی مانند مایکروسافت بینگ، دوولینگو، استرایپ و مورگان استنلی همکاری می‌کند تا در زمینه‌های مختلفی مانند یادگیری زبان، دسترسی پذیری، تجربه کاربری و مدیریت دانش، استفاده از مدل‌های زبان پیشرفته را بررسی کند.

توضیح در مورد قابلیت‌ها و امکانات مدل هوش مصنوعی GEMINI

برای مقایسه gemini با chatgpt باید با قابلیت های جمینی آشنا شویم. مدل هوش مصنوعی GEMINI که توسط گوگل معرفی‌شده‌است، به عنوان آخرین مدل زبان بزرگ شرکت معرفی‌شده‌است که توانایی بالقوه‌ای در تحت پوشش گرفتن تقریبا همه محصولات گوگل را دارد. این مدل در سه نسخه مختلف عرضه‌شده‌است: نسخه سبک Nano برای استفاده آفلاین در دستگاه‌های اندروید، نسخه قدرتمند Pro که به زودی بسیاری از خدمات هوش مصنوعی گوگل را تامین خواهد کرد و پشتوانه Bard است.

و همچنین نسخه بسیار قدرتمند Ultra که بیشتر برای مراکز داده و برنامه‌های شرکتی طراحی‌شده‌است. این مدل در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی موجود است و اما به زودی به دیگر زبان‌ها نیز گسترش خواهد یافت. از جمله امکانات برجسته این مدل، توانایی درک و تعامل با ویدیو و صدا است که از آن به عنوان یک نقطه قوت بزرگ برخوردار است.

توضیح در مورد قابلیت‌ها و امکانات مدل هوش مصنوعی ChatGPT

در مقایسه با GPT-4 از OpenAI، مدل هوش مصنوعی GEMINI به نظر می‌رسد که در بنچمارک‌ها و تست‌های مقایسه‌ای بهتر عمل کرده است. این مدل به دلیل توانایی درک و تعامل با ویدیو و صدا، از نظر گوگل به عنوان یک مدل چندحسی طراحی‌شده‌است. این مدل توانایی کار با تصاویر، ویدیو و صدا را دارد و به تدریج قصد دارد که از این قابلیت‌ها برای تشویق به تولید پاسخ‌های متنوع در هر نوع ورودی استفاده کند. این مدل تاکنون توانایی‌های زیادی در تولید کد دارد و گوگل امیدوار است که کدنویسی به عنوان یکی از کاربردهای برجسته این مدل محسوب شود.

توانایی‌های برتر ژمینی نسبت به چت جی پی تی

– توانایی درک و تعامل بسیار عمیق تر با ویدیو و صدا

– قابلیت کار به صورت کاربردی با تصاویر و ویدیو

– تولید پاسخ‌های بسیار هوشمندانه در ترکیب متن و تصویر به صورت همزمان

امیدواریم مطالعه مقاله مقایسه gemini با chatgpt برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *