اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
میدجورنی چیست؟

میدجورنی چیست و چه کاربردی دارد؟

میدجورنی چیست؟ در طی سال‌های اخیر، هوش مصنوعی تحولات و پیشرفت‌های چشمگیری در حوزه‌های مختلف داشته که دنیای هنر هم از آن مستثنی نبوده است. با محبوبیت فزاینده تولید تصویر توسط هوش مصنوعی و هنرمندانی که با هوش مصنوعی کار می‌کنند، ما شاهد موج جدیدی از خلاقیت هستیم که نحوه رویکرد هنرمندان و حتی کاربران عادی در هنر را متحول کرد. در میان این پیشگامان، یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی به اسم میدجورنی وجود دارد که حسابی گرد و خاک به راه انداخته است.

در مقاله حاضر در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم بدانیم میدجورنی چیست و چه کاربردی دارد. با ما همراه باشید.

میدجورنی چیست؟

پلتفرم هوش مصنوعی میدجرنی در حال تغییر دادن مفهوم خلاقیت، همکاری و دنیای هنری است که تا به امروز می‌شناختیم. مولد هنر هوش مصنوعی میدجرنی که زاییده‌ی ذهن یک فرد بسیار خلاق و با استعداد به نام دیوید هولز (David Holz) است، مرزهای تصاویری که تا به امروز می‌توانستیم توسط هوش مصنوعی خلق کنیم را جابجا کرده است. از مناظر واقع‌گرایانه گرفته تا نقاشی‌های سورئالیستی، هوش مصنوعی Midjourney بدون زحمت متن شما را به شاهکارهای بصری خیره کننده‌ای تبدیل می‌کند که سلیقه‌ها و ترجیحات هنری طیف وسیعی از افراد را برآورده می‌کند.

اگر بخواهیم یک پاسخ کوتاه به این سوال بدهیم که میدجورنی چیست می‌توانیم بگوییم که یک ابزار بسیار قدرتمند است که می‌تواند متن را به عکس تبدیل کند. وقتی صحبت از این می‌شود که میدجورنی چیست فقط کافی‌ست تصور کنید که می‌توانید یک صحنه یا منظره را با کلمات توصیف کنید تا هوش مصنوعی آن را در قالب یک عکس، به واقعیت تبدیل کند. همانطور که اشاره کردیم، این پلتفرم توسط شخصی به اسم دیوید هولز راه‌اندازی شده که یکی از مغزهای متفکر پشت یک شرکت نرم‌افزاری آمریکایی به اسم Leap Motion هم هست.

پلتفرم هوش مصنوعی میدجرنی در حال تغییر دادن مفهوم خلاقیت، همکاری و دنیای هنری است که تا به امروز می‌شناختیم. مولد هنر هوش مصنوعی میدجرنی که زاییده‌ی ذهن یک فرد بسیار خلاق و با استعداد به نام دیوید هولز (David Holz) است، مرزهای تصاویری که تا به امروز می‌توانستیم توسط هوش مصنوعی خلق کنیم را جابجا کرده است.

از مناظر واقع‌گرایانه گرفته تا نقاشی‌های سورئالیستی، هوش مصنوعی میدجورنی بدون زحمت متن شما را به شاهکارهای بصری خیره کننده‌ای تبدیل می‌کند که سلیقه‌ها و ترجیحات هنری طیف وسیعی از افراد را برآورده می‌کند. اگر بخواهیم یک پاسخ کوتاه به این سوال بدهیم که میدجورنی چیست می‌توانیم بگوییم که یک ابزار بسیار قدرتمند است که می‌تواند متن را به عکس تبدیل کند.

وقتی صحبت از این می‌شود که میدجورنی چیست فقط کافی‌ست تصور کنید که می‌توانید یک صحنه یا منظره را با کلمات توصیف کنید تا هوش مصنوعی آن را در قالب یک عکس، به واقعیت تبدیل کند. همانطور که اشاره کردیم، این پلتفرم توسط شخصی به اسم دیوید هولز راه‌اندازی شده که یکی از مغزهای متفکر پشت یک شرکت نرم‌افزاری آمریکایی به اسم Leap Motion هم هست.

آیا استفاده از میدجورنی رایگان است؟

در یک برهه زمانی کوتاه، میدجورنی یک نسخه آزمایشی رایگان ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌داد قطره‌ای از اقیانوس وسیع هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی را امتحان کنند. با این حال، عرضه این نسخه آزمایشی رایگان پس از مدتی متوقف شد. به گفته دیوید هولز، مدیر عامل Midjourney، دلیل توقف ارائه این نسخه آزمایشی این بود که تقاضای فوق‌العاده زیادی برای آن وجود داشت و بدتر از همه، از آن سوء استفاده‌های بسیار زیادی صورت می‌گرفت.

در واقع، مشخص شد که برخی از کاربران برای دور زدن محدودیت‌های نسخه آزمایشی رایگان، چندین حساب کاربری ایجاد می‌کردند. در نتیجه، تقاضای زیاد از سوی کاربران رایگان بر تجربه کسانی که از طرح‌های پولی استفاده می‌کردند، تاثیر می‌گذاشت. به همین دلیل، تیم Midjourney تصمیم گرفت فعلا عرضه نسخه‌های آزمایشی رایگان را متوقف کند. با این حال، هنوز هم برای برگشت نسخه آزمایشی رایگان میدجرنی امید هست. اما تاریخ آن مشخص نیست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *