اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
نحوه استفاده از ChatGPT

آموزش نحوه استفاده از ChatGPT

نحوه استفاده از ChatGPT یکی از سوالاتی است که کاربران زیادی به دنبال آن هستند. ChatGPT در واقع یک ابزار پردازش زبان طبیعی است که توسط OpenAI توسعه داده شده است. در واقع، می‌توان آن را یک مدل هوش مصنوعی در نظر گرفت که از یک شبکه عصبی برای پردازش پرسش‌های زبان طبیعی و ارائه پاسخ به آن‌ها استفاده می‌کند.

علی رغم گستردگی استفاده از ChatGPT اما همچنان برخی از کاربران با این ابزار آشنایی کامل ندارند و با نحوه استفاده از ChatGPT آشنایی ندارند. به همین دلیل امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با نحوه استفاده از ChatGPT آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ChatGPT چیست؟

پیش از ارائه آموزش نحوه استفاده از ChatGPT بهتر است با خود ChatGPT به صورت مختصر اشنا شویم. ChatGPT سوالات زبان طبیعی را پردازش کرده، و سپس بر اساس داده‌هایی که به آن آموزش داده شده، به آن‌ها پاسخ می‌دهد. مجموعه بسیار بزرگی از داده‌های متنی از قبیل مقالات خبری، کتاب‌ها و محتوای اینترنتی به این مدل هوش مصنوعی آموزش داده شده که برای یادگیری الگوهای زبان از آن‌ها استفاده می‌کند.

زمانی که کاربران از چت جی پی تی سوال می‌پرسند، آن را تجزیه و تحلیل می‌کند و بر اساس داده‌هایی که به آن آموزش داده شده، به این سوال پاسخ می‌دهد.

چگونه از چت جی بی تی استفاده کنم؟

استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT نسبتا ساده است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن خو را تایپ کرده و اطلاعات مورد نظرتان را دریافت کنید. با این وجود پیش از این که بتوانید از قابلیت‌های این ابزار استفاده کنید نیاز به یک حساب کاربری در سایت OpenAI دارید. هم‌چنین این امکان وجود دارد که در صورت تمایل با استفاده از یک حساب گوگل یا مایکروسافت به سادگی وارد شوید.

برای استفاده از ChatGPT طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • به سایت https://chat.openai.com/auth/login بروید.
  • سپس بر روی دکمه Signup کلیک کرده و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. هم‌چنین می توانید از یک حساب گوگل یا یک حساب مایکروسافت برای ثبت نام استفاده کنید.
  • در این مرحله ChatGPT یک ایمیل برای شما ارسال می‌کند. برای تایید ایمیل خود بر روی ایمیل ارسال شده کلیک کنید.
  • پس از این که این مراحل را طی کردید مجددا به سایت https://chat.openai.com/ بروید و وارد حساب کاربری خود شوید.

اکنون می‌توانید به تب «New Chat» رفته و سوالات خود را با جزئیات در کادر متنی نوشته و پاسخ آن را دریافت کنید.

نکته بسیار مهم : برای استفاده از ChatGPT به یک آی‌پی ثابت خارجی و یک شماره تلفن خارجی (لوکیشن هردو باید یکسان باشد) نیاز خواهید داشت. برای مثال اگر با استفاده از یک سرور مجازی انگلیس یا سرور مجازی ترکیه در ChatGPT ثبت نام کنید، باید شماره شما نیز متعلق به یکی از همین کشورها باشد.

نحوه استفاده از ChatGPT
نحوه استفاده از ChatGPT

در صورت نیاز به خرید سرور برای استفاده از چت جی بی تی می توانید از سرور های ایران هاستینگ 24 که با کیفیت و قیمت بسیار مناسب عرضه می شوند استفاده کنید.

محدودیت های ChatGPT

بعد از آشنا شدن با نحوه استفاده از ChatGPT بهتر است کمی با محدودیت های آن نیز آشنا شویم.

سوگیری

مانند همه‌ی مدل‌های دیگر هوش مصنوعی، داده‌هایی که به ChatGPT آموزش داده شده نیز می‌توانند مورد سوگیری قرار بگیرند. این محدودیت، می‌تواند باعث ایجاد انحراف در پاسخ‌هایی شود که ارائه می‌دهد و این ممکن است به شدت برای برخی از برنامه‌ها مضر و خطرناک باشد.

Overfitting

ChatGPT ممکن است در برخی از داده‌های آموزشی خاص، دچار Overfit شود که می‌تواند منجر به عملکرد ضعیف در ارائه و طبقه بندی داده‌های جدید شود؛ قبل از اینکه بیشتر توضیح دهیم، لازم است که یک توضیح کوتاه درمورد Overfit بدهیم که بدانید چیست. Overfit شدن در دنیای الگوریتم‌ها، یعنی فقط داده‌هایی که در train set به الگوریتم آموزش داده شده، به خوبی پیش‌بینی می‌شوند و در صورتی که داده‌ها از train set متفاوت باشند و از آن فاصله بگیرند، الگوریتم overfit می‌شود و نمی‌تواند پاسخ صحیحی برای این داده‌های جدید پیدا کند.

در نهایت، داده‌ها به درستی طبقه بندی نخواهند شد. احتمال Overfit شدن را می‌توان با تنظیم دقیق داده‌های جدید در مدل، کاهش داد. اما انجام این کار، به منابع و تلاش زیادی نیاز دارد.

امیدواریم مقاله نحوه استفاده از ChatGPT برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *