اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
نحوه کار میدجورنی چگونه است؟

آشنایی با نحوه کار میدجورنی

نحوه کار میدجورنی چگونه است؟ میدجورنی یک ابزار بسیار قدرتمند است که می‌تواند متن را به عکس تبدیل کند. وقتی صحبت از این می‌شود که نحوه کار میدجورنی چگونه است فقط کافی‌ست تصور کنید که می‌توانید یک صحنه یا منظره را با کلمات توصیف کنید تا هوش مصنوعی آن را در قالب یک عکس، به واقعیت تبدیل کند. همانطور که اشاره کردیم، این پلتفرم توسط شخصی به اسم دیوید هولز راه‌اندازی شده که یکی از مغزهای متفکر پشت یک شرکت نرم‌افزاری آمریکایی به اسم Leap Motion هم هست.

علاوه بر این، به یک شیوه دیگر هم می‌توان توضیح داد که نحوه کار میدجورنی چگونه است؟ این پلتفرم، مانند ChatGPT یا سایر پلتفرم‌های هوش مصنوعی، یک سرویس مبتنی بر AI است که علاوه بر ایجاد عکس بر اساس توضیحات متنی، یک زمین بازی برای ذهن‌های خلاق نیز به شمار می‌رود. البته، کارکرد و ساختار میدجرنی با چت جی پی تی متفاوت است. میدجرنی می‌تواند طیف وسیعی از سبک‌های مختلف از واقع‌گرایانه گرفته تا انتزاعی را در قالب عکس ارائه دهد، در صورتی که ساختار چت جی پی تی، بیشتر به یک چت بات شباهت دارد که می‌تواند هر سوالی را بر اساس داده‌های موجود در اینترنت پاسخ دهد.

در مقاله قبل به بررسی قابلیت های میدجورنی پرداختیم. در این مقاله قصد داریم تا با نحوه کار میدجورنی بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید.

نحوه کار میدجورنی چگونه است؟

در این بخش توضیح می‌دهیم که نحوه کار میدجورنی چگونه است؟ تیم Midjourney تاکنون درمورد نحوه عملکرد درونی هوش مصنوعی خود کاملا محرمانه عمل کرده است. معمولا آن‌ها را مانند برخی دیگر از توسعه دهندگان هوش مصنوعی، در حال به اشتراک‌گذاری انبوهی از اطلاعات یا کد منبع خود نمی‌بینید. اما با این حال، هنوز هم می‌توانیم بر اساس ابزارهای هوش مصنوعی مشابهی مانند Dall-E 2 و Stable Diffusion حدس‌های دقیقی درمورد نحوه عملکرد هوش مصنوعی میدجرنی بزنیم.

نحوه کار میدجورنی، مانند رقبای خود، احتمالا به مدل‌های آموزشی متکی است که ارتباط بین تصاویر و متن مورد استفاده برای توصیف آن‌ها را یاد می‌گیرند. توسعه دهندگان آن برای انجام این کار، به احتمال زیاد اینترنت را برای تعداد زیادی تصویر و توضیحات متنی مربوطه بررسی کردند (درمورد میلیاردها عکس صحبت می‌کنیم).

از نظر فنی، تولیدکنندگان تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی با کد منبع عمومی، اغلب از فرآیندی به نام پخش (diffusion) استفاده می‌کنند. تصور کنید که یک عکس کاملا خوب می‌گیرید و به آن نویز اضافه می‌کنید تا زمانی که به یک آشفتگی از پیکسل‌های پرشمار تبدیل شود. چنین عملکردی، خلاف واقع به نظر می‌رسد درست است؟ پس راز میدجورنی چیست؟ نکته اینجاست که پس از ایجاد این آشفتگی پیکسلی، سپس هوش مصنوعی یاد می‌گیرد که فرآیند نویز را معکوس کند و تصویر اصلی را بازیابی کند.

این فرایند اضافه کردن نویز و حذف نویز بارها و بارها تکرار می‌شود و هوش مصنوعی را در بازسازی تصاویر استاد می‌کند. وقتی این تسلط را با درک هوش مصنوعی از روابط متن با تصویر جفت می‌کنید، ابزار قدرتمندی به دست می‌آورید که می‌تواند تصاویر واقعی را بر اساس درخواست‌های خلاقانه شما ایجاد کند. بنابراین، اگرچه ممکن است به همه‌ی جزئیات درمورد عملکرد میدجرنی دسترسی نداشته باشیم، اما همچنان می‌توانیم از هنر هوش مصنوعی آن قدردانی کنیم. زیرا قوه تخیل ما را به معنای واقعی کلمه زنده می‌کند.

آیا استفاده از میدجورنی رایگان است؟

در یک برهه زمانی کوتاه، میدجورنی یک نسخه آزمایشی رایگان ارائه کرد که به کاربران اجازه می‌داد قطره‌ای از اقیانوس وسیع هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی را امتحان کنند. با این حال، عرضه این نسخه آزمایشی رایگان پس از مدتی متوقف شد. به گفته دیوید هولز، مدیر عامل Midjourney، دلیل توقف ارائه این نسخه آزمایشی این بود که تقاضای فوق‌العاده زیادی برای آن وجود داشت و بدتر از همه، از آن سوء استفاده‌های بسیار زیادی صورت می‌گرفت.

در واقع، مشخص شد که برخی از کاربران برای دور زدن محدودیت‌های نسخه آزمایشی رایگان، چندین حساب کاربری ایجاد می‌کردند. در نتیجه، تقاضای زیاد از سوی کاربران رایگان بر تجربه کسانی که از طرح‌های پولی استفاده می‌کردند، تاثیر می‌گذاشت. به همین دلیل، تیم Midjourney تصمیم گرفت فعلا عرضه نسخه‌های آزمایشی رایگان را متوقف کند. با این حال، هنوز هم برای برگشت نسخه آزمایشی رایگان میدجرنی امید هست. اما تاریخ آن مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *