اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
پنالتی گوگل چیست

پنالتی گوگل چیست؟ آشنایی با انواع جریمه گوگل برای وب سایت

پنالتی گوگل یا جریمه شدن وب سایت توسط گوگل می تواند تمام زحمات شما را به باد دهد. جالب است بدانید که گوگل به طور رسمی هیچ نکته ای در رابطه با سئو وب سایت اعلام نکرده است. در واقع هر آنچه به شما در رابطه با سئو گفته می شود برداشت هایی است که توسط افراد مختلف انجام شده است. تنها نکته ای که گوگل به صورت رسمی اعلام کرده است این است که گوگل به دنبال محتوای یونیک و غیر کپی است. بدین ترتیب در صورت تولید محتوا و رعایت کپی رایت وب سایت شما با جریمه یا پنالتی گوگل رو به رو نخواهد شد.

در مقاله حاضر قصد داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که پنالتی گوگل چیست و با انواع جریمه هایی که گوگل برای وب سایت ها در نظر گرفته است بیشتر آشنا شویم. در ادامه با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

پنالتی گوگل چیست؟

همان طور که گفته شد پنالتی گوگل به معنای جریمه شدن وب سایت است. وقتی شما تعداد زیادی محتوا را از وب سایت های دیگر کپی می کنید یا اینکه مطالب گول زننده برای مخاطبان در وب سایت خود قرار می دهید توسط گوگل جریمه می شوید. بدین ترتیب وب سایت شما برای مدت زمان مشخصی در نتایج جست و جو در گوگل نشان داده نمی شود.

آشنایی با انواع جریمه های گوگل

پنالتی کلمات کلیدی

یکی از انواع پنالتی گوگل، پنالتی کلمات کلیدی است. این نوع پنالتی بر روی کلمات کلیدی سایت دلالت دارد و هنگامی که شما از طریق چندین لینک و مطلب قصد دارید بر روی یک یا چند کلمه کلیدی پافشاری کنید و آن را خیلی سریع به صفحات اولیه جستجوی گوگل برسانید ، اتفاق می‌افتد.

آشنایی با پنالتی گوگل
آشنایی با پنالتی گوگل

پنالتی کلمات کلیدی گروهی

این حالت پنالتی همانند ، پنالتی کلمات کلیدی است اما با این تفاوت که چندین کلمه کلیدی که مرتبط با هم هستند در پنالتی گوگل قرار گرفته و نتایجی از آنها دیگر قابل مشاهده نیست.

پنالتی Site-Wide

این نوع پنالتی که به نام پنالتی دامنه نیز شناخته می‌شود، در هنگامی رخ خواهد داد که کل دامنه و وب سایت شما در حالت پنالتی قرار گرفته و از صفحات اولیه جستجوها حذف می ‌گردید. این پنالتی یکی از شایعترین انواع پنالتی برای سایت ‌هایی است که سعی دارند با روش ‌های مختلف و غیر معقولانه سایت خود را به سرعت در صفحات اول گوگل پیدا کنند و با متدهای اسپم شکل سروکار دارند.

امروزه سایت‌های زیادی هستند که به عنوان Site-Wide Penalty شناخته شده و به سرعت حذف شده ‌اند.

پنالتی Page Only

این نوع پنالتی ممکن است برای هر سایت پیش آید و در هنگامی رخ خواهد داد که یک صفحه خاص از صفحات سایت شما از نظر گوگل اسپم و یا غیر معقول باشد و از صفحات جستجو حذف گردد ، این نوع پنالتی گریبان سایت‌های بزرگ و معروفی مانند BBC و یا حتی موزیلا فایرفاکس را نیز گرفته است.

پنالتی Directory

در این نوع پنالتی گوگل، یک دایکتوری از سایت شما به کل از نتایج حذف شده و به کل هیچ اثری از آن در جستجوها نیست ، این نوع پنالتی در هنگامی رخ خواهد داد که مطالب و یا صفحات داخل یک دایرکتوری از متدهای سئو منفی برخوردار باشند ولی در مقابل سایر دایرکتوری ‌ها و صفحه اصلی وب سایت شما مشکلی را در بر نداشته باشد.

پنالتی Subdomain

این نوع پنالتی همانند پنالتی Directory است با این تفاوت که بر روی زیر دامنه شما دلالت داشته و مطالب و صفحات داخل یک زیر دامنه را از نتایج جستجو حذف می ‌نماید.

پنالتی Page Rank Page Rank

یک نوع نمره کیفیتی است که گوگل برای وب سایت ‌ها در نظر می ‌گیرد و هر چه نمره آن بالاتر باشد مطمئناً کیفیت سایت و محتوای آن نیز بالاتر خواهد بود ، در هنگامی که به دلایل مختلف اعم از تخلف در نشان دادن کیفیت بالا در سایت و یا … برای گوگل مشخص شود پنالتی پیج رنک شده و نمره کیفی سایت شما هر مقداری که باشد به عدد صفر تنزل پیدا خواهد کرد.

انواع پنالتی گوگل
انواع پنالتی گوگل

پنالتی سندباکس

سندباکس در اصل یک خطا و پنالتی گوگل نیست ولی از لحاظ عملکرد نیز می ‌توان در دسته پنالتی‌ها جای گیرد. پنالتی دانه‌ ای پنالتی دانه ‌ای یا همان Granular یک نوع پنالتی خاص است که در آپدیت جدید الگوریتم گوگل اضافه شده است و در شرایطی اتفاق خواهد افتاد که در بین هزاران لینک وب سایت شما ، تنها برخی یا یک دانه از لینک‌ها موجود در پنالتی قرار گیرند و هیچ تأثیری نیز بر سایر لینک‌ها و کلمات کلیدی شما نخواهند داشت.

پنالتی انجماد

این پنالتی گوگل یکی از سخت گیرانه ‌ترین پنالتی ‌های گوگل است که در هنگامی که رخ دهد به صورت فیزیکی سایت شما از گوگل حذف شده و به کل لینک ‌های شما از صفحات جستجو حتی به صورت مستقیم نیز حذف خواهند شد. این نوع پنالتی در هنگامی رخ خواهد داد که وب سایت از صفر تا صد دچار تخلف شده باشد و یا آنقدر در معرض پنالتی ‌های مختلف قرار گرفته باشد که در نهایت به انجماد یا همان De-Indexation منجر شود.

پنالتی X

این نوع پنالتی گوگل یکی از محبوبترین پنالتی‌ها گوگل است که سالانه به مدتی کوتاه برخی از کلمات کلیدی سایت‌ها را که به شدت رشد کرده‌اند را در حالت پنالتی قرار داده تا رقبا مجالی برای تنفس بین آنها داشته باشند و بتوانند خودی در نتایج جستجو نشان دهند. پنالتی X ممکن است به طور سالانه برای هر سایتی رخ دهد و با افتی 10 تا 300 پله ‌ای در رنکینگ به صورت مقطعی رخ می ‌دهد. این نوع پنالتی پس از مدتی برداشته خواهد شد و اگر همچنان مطالب شما در بین بهترین ‌ها باشد ، خیلی سریع به همان رتبه اصلی خود باز خواهید گشت.

پنالتی Combo

در حالتی دو پنالتی مختلف بر روی یک بخش از سایت رخ دهد ، پنالتی Combo یا ترکیبی آن را می ‌خوانند، به طوری که در صفحه ‌ای کلمه کلیدی پنالتی شده و در همان صفحه نیز لینک داخلی وجود دارد که خود لینک پنالتی شده باشد.

پنالتی 950

این پنالتی گوگل تنها نوعی از پنالتی ‌های گوگل است که به صورت رسمی از سمت مدیر بخش اسپم گوگل معرفی شده و بارها در مورد آن توضیحاتی ارائه داده است. این نوع پنالتی برای سایت ‌های اسپم و یا سایت ‌هایی که به هر قیمتی سعی در نشان دادن خود دارند رخ داده و عموماً در حدود 9.5 صفحه در نتایج جستجو به عقب می ‌روند. این پنالتی را برخی از کارشناسان ، به عنوان اخطاری از سمت گوگل قبل از پنالتی انجماد یا De-Indexation می ‌دانند.

سخن پایانی

پنالتی گوگل نکته ای است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد. در صورت جریمه شدن توسط گوگل تمام زحماتی که برای وب سایت خود کشیدید از دست خواهد رفت. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *