اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
گواهی SSl

گواهینامه SSL چیست و به چه دلیل اهمیت دارد؟

گواهینامه SSL چیست و چرا داشتن آن برای وب سایت حائز اهمیت است؟ قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است ابتدا با مفهوم SSL آشنا شویم. SSL به عنوان یک تکنولوژی امنیتی استاندارد به شمار می آید و با استفاده از این فناوری پیوندی میان یک سرور و یک مرورگر برقرار می گردد که آن پیوند به شکل رمز گذاری شده می باشد. لازم به ذکر است که این پیوند از کلیه اطلاعات رد و بدل شده میان سرور و مرورگر محافظت می نماید.

هنگامی که کاربران به صفحه ای مراجعه می کنند که دارای یک فرم می باشد پس از تکمیل کردن فرم و فشردن گزینه ارسال در صورتی که آن صفحه بدون گواهی SSL باشد هکرها همه داده هایی که کاربر در فرم وارد کرده است را دیده و آنها را هک خواهد کرد. بدین ترتیب ایجاد ارتباط امن و محرمانه بودن اطلاعات مبادله شده میان سرور و مرورگر را می توان یک پاسخ منطقی برای سوال چرا وب سایتمان باید ssl داشته باشد درنظر گرفت.

در مقاله حاضر قصد داریم تا با گواهینامه SSL و اهمیت آن بیشتر آشنا شویم. پس در ادامه با وب سایت ایران هاستینگ 24 همراه باشید.

حفاظت از داده های شخصی با داشتن گواهینامه SSL

یکی از دلایل اهمیت داشتن گواهینامه SSL این است که با نصب اس اس ال می توانیم از داده های شخصی و بانکی خود محافظت کنیم. اس اس ال هر بیت از اطلاعات ما را رمز گذاری کرده و به عبارتی دیگر آنها را قفل می کند و رمز یا کلید باز کردن این کد یا رمز را تنها در اختیار ما قرار می دهد. اس اس ال از داده های شما همچون رمزهای عبور و اطلاعات مربوط به کارت های بانکی محافظت می نماید همچنین کمک می کند تا هکرها هیچ گونه دسترسی به اطلاعات شما نداشته باشند.

گواهینامه SSL
                                           گواهینامه SSL

در مقوله اهمیت داشتن گواهینامه SSL همچنین باید گفت اس اس ال اطلاعات را به شکل فرمتی درمی آورد که نمی توان آنها را خواند به همین جهت حتی حرفه ای ترین هکرها هم توان مقابله با تکنولوژی رمز گذاری خاص اس اس ال را نداشته و در برابر آن کم می آورند.

تایید اعتبار وب سایت توسط SSL

یکی دیگر از دلایل اهمیت داشتن گواهینامه SSL این است که اعتبار وب سایت شما فقط به وسیله اس اس ال تایید خواهد شد. زیرا به جز محافظت کردن از اطلاعات، یکی دیگر از اصلی ترین وظایفی که این گواهی به عهده دارد دقیقا همین می باشد. همه ما می دانیم که میزان کلاه برداری در فضای اینترنت روز به روز بیشتر می شود و مردم هنگامی که یک وب سایت تقلبی را مورد استفاده قرار می دهند از همه نظر دچار خسارت های غیر قابل جبران بسیار زیادی می گردند.

زمانی که شما قصد نصب گواهینامه اس اس ال را دارید وارد شدن به یک فرآیند اعتبار سنجی الزامی می باشد که در طول آن با توجه به نوع گواهینامه سنجیدن هویت تان صورت می گیرد. بعد از اینکه اعتبار تایید شد به وب سایت تان یک گواهینامه ارسال می شود و شما براساس آن می توانید اطمینان حاصل کنید که با همان شخصی که باید باشد در ارتباط خواهید بود. در صورتی که یک کسب و کار را مدیریت می کنید توصیه می کنیم که حتما معتبرترین گواهینامه را به کار ببرید تا هویت تان توسط آن تایید شود.

سخن پایانی

داشتن گواهینامه SSL برای وب سایت یک امری ضروری است. امروزه بسیاری از مرورگر ها وب سایت هایی که دارای گواهینامه SSL نیستند را از لحاظ امینتی تایید نمی کنند و اجازه ورود کاربر به سایت را نمی دهند. به همین دلیل داشتن این گواهی امنیتی بسیار مهم است. همکاران ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 می توانند در زمینه راه اندازی گواهینامه SSL برای وب سایت به شما کمک نمایند. برای این کار تنها کافی است تا با ما ارتباط گرفته تا راهنمایی های لازم به شما ارائه شود. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *