اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

sales@irhosting24.com

حساب کاربری
Api چیست

Api چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

Api چیست؟ API یا رابط برنامه نویسی مجموعه‌ای از قوانین تعریف شده است که توسط سرویس‌دهندگان برای تعامل با سیستم‌های دیگر ارائه می‌شود. ای پی آی، به عنوان یک لایه واسطه میان یک برنامه کاربردی و سرور عمل می‌کند و انتقال داده‌ها را بین سیستم‌ها پردازش می‌نماید. این ابزار واسط، این امکان را برای شرکت‌ها فراهم می‌آورد تا اطلاعات برنامه و عملکرد خود را در اختیار توسعه‌دهندگان شخص ثالث خارجی، شرکای تجاری و بخش‌های داخلی شرکت خود قرار دهند.

امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا با Api بیشتر آشنا شده و به سوال Api چیست پاسخ دهیم.  در ادامه با ما در مقاله Api چیست همراه باشید.

Api چیست؟

api بیان کننده این مسئله است که چگونه یک توسعه‌دهنده باید از یک سیستم عامل (OS) یا دیگر برنامه‌های کاربردی خدمات مورد نظر خود را درخواست کند و داده‌ها را در زمینه‌های مختلف و در کانال‌های متعدد همچون پلتفرم‌های تحت وب یا سیستم‌های دیگر نمایش دهد.

به عبارت دیگر، API یک نوع ارتباط میان سیستم‌های مختلف است که برای شناسایی، ارسال و دریافت داده‌ ها استفاده می‌شود. ای پی آی در حال حاضر در صنعت فناوری اطلاعات با شیوه‌های مختلفی در دسترس است و بسیاری از برنامه‌ها و سرویس‌های اینترنتی از آن استفاده می‌کنند.

برای دسترسی به APIها، توسعه‌دهندگان می‌توانند از کتابخانه‌های مختلفی مانند زبان‌های برنامه‌نویسی، افزونه‌ها و ابزارهای دیگر استفاده کنند. به طور کلی، استفاده از ای پی آی به برنامه نویسان و کاربران این امکان را می‌دهد که به صورت سریع، مستقیم و مؤثر به داده‌ها دسترسی پیدا کنند و از آن‌ها استفاده کنند.

Api مخفف چیست؟

در ادامه مقاله Api چیست می خواهیم بدانیم که این واژه مخفف چیست؟ api مخفف Application Programming Interface است و برای ارتباط و تعامل بین برنامه‌های مختلف و سرویس‌های وب استفاده می‌شود. ای پی آی‌ها به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهند تا از قابلیت‌ها و خدمات دیگران استفاده کنند و در برنامه‌های خود از آن‌ها بهره‌مند شوند. API ها عموماً به صورت وب سرویس ارائه می‌شوند و درخواست‌ها و پاسخ‌ها بر روی شبکه ارسال می شوند و توسط سرورهای مربوطه پردازش می شوند.

API ها چگونه کار می‌کنند؟

بعد از پاسخ دادن به سوال اینکه Api چیست می خواهیم بدانیم که Api چگونه کار می کند. ای پی آی‌ها این امکان را برای خدمات شما فراهم می‌آورند تا بدون نیاز به دانستن چگونگی پیاده سازی خدمات و محصولات دیگر با آنها ارتباط برقرار کنید. این امر می‌تواند توسعه برنامه‌ها را ساده کند و در صرفه جویی هزینه و زمان موثر باشد. همچنین هنگامی که در حال طراحی ابزارها و محصولات جدید هستید و یا ابزارهای موجود خود را مدیریت می‌کنید، APIها انعطاف پذیری‌های لازم را برای مدیریت و استفاده از آن به شما ارائه می‌دهند.

Api چیست
Api چیست

APIها با اسنادی که نشان دهنده توافق بین طرفین است به عنوان قراردادها در نظر گرفته می‌شوند، اگر طرف اول درخواستی با ساختار خاص از راه دور ارسال کند، نرم افزار طرف ۲ باتوجه به ساختار درخواست کاربر پاسخ خواهد داد. ای پی آی‌ ها چگونگی ادغام اجزای جدید برنامه در یک معماری موجود را توسط توسعه دهندگان ساده می‌کنند. به تیم‌های تجاری و فناوری اطلاعات کمک می‌کنند تا با یکدیگر همکاری کنند.

همانطور که می‌دانید نیازهای تجاری در کسب و کارها به سرعت درحال تغییر است و درصورت عدم تغییر روند، رقبای جدید می‌توانند کل صنعت را با یک برنامه تغییر دهند.

به همین منظور، حمایت از توسعه و بکارگیری خدمات نوآورانه در کسب و کارها امری مهم تلقی می‌شود. گسترش برنامه‌های کاربردی مبتنی بر فضای ابری یک راه قابل شناسایی برای افزایش سرعت توسعه است و به برنامه‌‌های میکروسرویس‌ از طریق API ها متکی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *