اطلاعات تماس

اهواز - کیانپارس - خیابان ۳ شرقی - ساختمان محمد - طبقه دوم - واحد ۶

061-91010061

[email protected]

حساب کاربری
Google Keyword Planner چیست؟

Google Keyword Planner چه کاربردی دارد؟

Google Keyword Planner ابزار قدرتمندی است که می‌توانید از آن برای شناسایی کلمات کلیدی و موضوعات پست وبلاگ استفاده کنید و از این طریق رتبه بندی موتور جستجوی خود را افزایش دهید. با این اوصاف اگر در استفاده از این ابزار تازه کار هستید، فهمیدن نحوه استفاده از آن می تواند کمی گیج کننده باشد. در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را بیشتر با این ابزار آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

Google Keyword Planner چیست؟

Google Keyword Planner یا همان ابزار کلمات کلیدی گوگل، یک ابزار رایگان است که بخشی از مجموعه تبلیغات گوگل محسوب می‌شود. هدف اصلی از آموزش Google Keyword Planner کمک به شما برای یافتن کلمات کلیدی مناسب به منظور کمپین‌های تبلیغاتی گوگل است. البته این تمام قابلیت این ابزار نیست، به عنوان مثال عمدتاً به دلیل رایگان بودن Keyword Planner و ارائه پیشنهادات کلیدی با کیفیت گرفته شده از گوگل برای اهداف سئو نیز از این ابزار استفاده می‌شود.

ویژگی‌های اصلی کیورد پلنر از زمان راه‌اندازی آن در سال 2013 تغییر چندانی نکرده است. اما در ابتدای سال 2018 این ابزار بازطراحی و چند ویژگی جدید به آن اضافه شد. از جمله قابلیت‌های گوگل کیورد پلنر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کشف کلمات کلیدی جدید

با استفاده از کیورد پلنر می‌توانید پیشنهادهایی برای کلمات کلیدی مرتبط با محصولات، خدمات یا وب سایت خود دریافت کنید.

مشاهده جستجوهای ماهانه

برآورد تعداد جستجوهایی که یک کلمه کلیدی در هر ماه دریافت می‌کند با این ابزار بسیار ساده است.

تعیین هزینه

با کمک Google Keyword Planner می‌توانید میانگین هزینه نمایش آگهی خود را در جستجوهای کلمه کلیدی ببینید.

سازماندهی کلمات کلیدی

با این ابزار مشاهده می‌کنید که چگونه کلمات کلیدی شما در دسته‌بندی‌های مختلف مرتبط با برند شما قرار می‌گیرند.

ایجاد کمپین‌های جدید

از طرح کلمات کلیدی خود برای ایجاد کمپین‌های جدید با تمرکز بر تحقیقات عمیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

استفاده از گوگل کیورد پلنر برای سئو

Google Keyword Planner امکان جستجوی کلمات کلیدی را به صورت رایگان ارائه می‌دهد. بسیاری از ابزارها به اشتراک پولی نیاز دارند، اما کیورد پلنر یک جایگزین رایگان است که به شما امکان می‌دهد برخی از تحقیقات کلمات کلیدی خود را بدون هیچ هزینه‌ای به بهترین شکل را انجام دهید.

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، یکی از قابلیت‌های گوگل کیورد پلنر توانایی یافتن کلمات کلیدی جدید است که کلمات کلیدی مرتبط با هدف شما و تعداد دفعاتی که مصرف کنندگان در هر ماه این کلمات را جستجو می‌کنند برای شما پیدا می‌کند. به طور کلی، هر چند گوگل کیورد پلنر برای تبلیغ کنندگان در نظر گرفته شده است، اما از لحاظ کاربرد در سئو نیز ارزش زیادی دارد.

این ابزار برای شروع 100٪ رایگان است، به همین دلیل نقطه شروع خوبی برای یافتن کلمات کلیدی برای کسب و کار شما محسوب می‌شود. شما می‌توانید برای استفاده از گوگل کیورد پلنر به منظور اهداف سئو عبارات جستجویی را جداگانه وارد کنید و آن را جستجو کنید یا آدرس یک وب سایت را برای دیدن کلمات کلیدی وارد کنید.

عبارت‌های پیشنهادی و معیارهای سطح رقابت دریافتی از گوگل کیورد پلنر به منظور تجزیه و تحلیل ارزش کلمات کلیدی برای سایر تبلیغ کنندگان عالی هستند. این ابزار به شما کمک می‌کند کلمات کلیدی تراکنشی را انتخاب کنید که می‌تواند به شما در افزایش فروش کمک کند. تمرکز بر روی انتخاب کلمات کلیدی می‌تواند در ابتدا بسیار سخت باشد، اما انتخاب صحیح آن‌ها می‌تواند تا حد زیادی استراتژی سئو و اعداد ترافیک ارگانیک شما را تغییر دهد.

در مطلب حاضر به معرفی ابزار Google Keyword Planner پرداختیم. در مقاله بعدی به آموزش فعال سازی و استفاده از این ابزار مهم در سئو می پردازیم. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *