Pogo Sticking چیست؟

1402/06/24
22 بازدید

آشنایی با Pogo Sticking

Pogo Sticking چیست؟ حتما شما هم به عنوان صاحب یک سایت و یا مدیر آن، سعی در بهینه سازی سئو آن داشته اید. یکی از موارد مهم در بهینه سازی سئو که میبایست به آن رسیدگی کرد، Pogo Sticking است. در مقاله امروز در وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد داریم تا شما را با این مفهوم بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

پوگو استیکینگ چیست؟

قطعا برای شما هم پیش آمده است که عبارت مدنظر خود را در اینترنت جستجو کنید و پس از ورود به چندین سایت و خروج از آنها، تازه سایتی را که دربردارنده پاسخ شماست بیابید. این عمل را پوگو استیکینگ می نامند. هر بار که یک کاربر وارد سایت شما میشود، پاسخ خود را نمی یابد و از آن خارج میشود، یک Pogo Sticking برای سایت شما محسوب میشود. پس هر چه این عمل توسط تعداد بیشتری از کاربران انجام شود، نرخ پوگو استیکینگ سایت شما افزایش می یابد.

پوگو استیکینگ و سئو وب سایت

حتما تا به اینجای مقاله متوجه شده اید که پوگو استیکینگ تاثیر منفی بر سئو سایت دارد. علت این امر آن است که، ورود و خروج کاربر به یک سایت در زمان کم، این قضیه را به گوگل می فهماند که تجربه کاربری از سایت شما بد بوده است. البته ممکن است لزوما دلیل این خروج ضعیف بودن محتوای شما نباشد، ولی برداشت گوگل این قضیه است.

به این ترتیب به دلیل عدم رضایت کاربران از سایت، گوگل جایگاه آن را به رتبه های پایین تر منتقل میکند. زیرا همانطور که میدانید، یکی از اولویت های مهم گوگل برای رتبه بندی سایت ها، تجربه کاربری است. باید بدانید که 5 تا 7 ثانیه ابتدای ورود کاربر به سایت، تعیین کننده این است که کاربر میخواهد در سایت شما بماند و یا از آن خارج شود.

Pogo Sticking
Pogo Sticking

همچنین لازم است بدانید که خود گوگل طرحی را برای جلوگیری از ایجاد تعداد زیادی پوگو استیکینگ برنامه ریزی کرده است. هنگامی کاربر وارد سایتی میشود، پاسخ خود را نمی یابد و از آن خارج میشود؛ در بخش نتایج جستجو و زیر سایتی که از آن خارج شده است، بخشی با نام ” People Also Search for ” یا ” دیگران این موارد را هم جستجو کرده اند ” اضافه میشود.

در این باکس جدید، عباراتی که مشابه عبارت سرچ شده توسط کاربر است را نشان میدهد. درواقع بازگشت دوباره کاربر به صفحه نتایج اعلام عدم دریافت پاسخ توسط کاربر است. پس با توجه به عبارت سرچ شده توسط او، عبارات مشابهی که پیش از این توسط دیگر کاربران جستجو شده بود را به او نمایش میدهد.

آیا Pogo Sticking همان Bounce Rate است؟

ممکن است برخی از افراد تصور کنند پوگو استیکینگ همان بانس ریت است. این تصور غلط است! بانس ریت یا همان نرخ پرش درواقع به شما نشان میدهد که چه تعدادی از کاربران پس از ورود به سایت شما، بدون هیج تعاملی با سایت از آن خارج شده اند. اما همانطور که متوجه شدید، پوگو استیکینگ ملزم به ورود به سایت از طریق نتایج جستجو، خروج از آن و ورود به سایت دیگری است.

البته به طور کلی افزایش این دو موجب تخریب سئو سایت شما میشود؛ پس شما باید با انجام روش هایی آنها را در سایت خود کاهش دهید. به این ترتیب سئوی بهینه تری برای سایت خود خواهید داشت.

سخن پایانی

همان طور که مشاهده کردید Pogo Sticking یکی از پارامتر های بسیار مهم در سئو وب سایت است که حتما باید هنگام سئو سایت خود آن را مد نظر داشته باشید. در مقالات بعدی راه های جلوگیری از Pogo Sticking را مورد بررسی قرار خواهیم داد. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات