PWA چیست؟

1402/08/20
16 بازدید

PWA چیست و چه کاربردی دارد؟

PWA چیست و چه کاربردی دارد؟ چند سال وب اپلیکیشن پیش رونده یا PWA که مخفف Progressive Web Applications است به عنوان برنامه ای بزرگ مورد استقبال قرار گرفت. و با این حال همانطور که اغلب در مورد «انقلاب‌ها» در دنیای فناوری اتفاق می‌افتد، آنقدر که پیش بینی میشد که پر سر و صدا و همگیر باشد، نبود. با این حال، گفتن اینکه PWA به نحوی شکست خورده است، بسیار دور از ذهن است.

در واقع، شرکت هایی مانند گوگل و مایکروسافت بخشی از جنبش PWA هستند و هیچ نشانه ای وجود ندارد که به این زودی از آن دست بکشند. در ادامه مقاله به اینکه PWA چیست، چگونه کار می کند و چگونه می تواند برای فروشگاه آنلاین شما مفید باشد، میپردازیم پس با ما در وب سایت ایران هاستینگ 24 در مقاله PWA چیست؟ همراه باشید.

PWA چیست؟

یک وب اپلیکیشن پیش رونده (PWA) وب سایتی است که به گونه ای بنظر می رسد و رفتار می کند که انگار یک برنامه تلفن همراه است و در هر دستگاهی کار میکند. PWA ها برای استفاده از ویژگی های دستگاه تلفن همراه بومی، بدون نیاز به کاربر برای بازدید از فروشگاه برنامه، خرید و دانلود نرم افزار به صورت محلی ساخته شده اند. هدف PWA با استفاده از فناوری‌های استاندارد، ارائه تجربه کاربری مشابه بومی، با تبدیل سریع‌تر و مرور تمیزتر حتی با اتصال ضعیف اینترنت است.

PWA ها به زبان جاوا اسکریپت، CSS و HTML نوشته می شوند. آنها دقیقاً مانند صفحات وب معمولی به نظر می رسند و رفتار می کنند (به این معنی که در مرورگرهای اینترنتی قابل جستجو هستند). با این حال، آنها همچنین عملکردهای یکسانی را ارائه می دهند که توسط برنامه های تلفن همراه ارائه می شود: سریع هستند، می توانند با اینترنت ضعیف کار کنند، اعلان ها را ارسال کنند و از ویژگی های دستگاه کاربر استفاده کنند.

علاوه بر این، PWA ها را می توان در بازارهای برنامه محبوب مانند AppStore و Google Play آپلود کرد. از آنجایی که آنها بر اجرای خاصی دلالت نمی کنند، ایجاد یک تعریف مناسب از PWA ها آسان نیست. گوگل، شرکتی که آنها را ارائه کرده است، نیز کمک زیادی ارائه در این باره نمیکند، زیرا معرفی رسمی آن هنوز مبهم است. اما می گوید که PWA این قابلیت ها را دارد: قابل اطمینان – حتی در شرایط شبکه نامشخص فورا بارگیری می شود. سریع – به تعاملات کاربر با انیمیشن های صاف ابریشمی و بدون پیمایش ناهموار به سرعت پاسخ می دهد. جذاب – با تجربه کاربری همهجانبه مانند یک برنامه طبیعی روی دستگاه است.

در ادامه توضیحات در رابطه با PWA چیست؟ می خواهیم با هدف آنها آشنا شویم. هدف PWA ها از بین بردن تمایز بین برنامه های بومی و وب تلفن همراه با آوردن بیشتر مزایای برنامه های تلفن همراه بومی به مرورگر تلفن همراه است. PWAها از فناوری‌های مبتنی بر استانداردهای تکنولوژی استفاده می‌کنند و در کانتینری اجرا می‌شوند که برای هر کسی در وب امن و قابل دسترسی است.

PWA ها همچنین می توانند از API ها و افزونه های مرورگر استفاده کنند تا اطمینان حاصل کنند که استقرار و نگهداری یک وب سایت تا حد امکان آسان است. مزیت دیگری که PWA ها از وب سایت های سنتی به ارث برده اند، استفاده از URI برای نشان دادن وضعیت فعلی است. این به برنامه وب اجازه می‌دهد تا زمانی که کاربر URL برنامه را بوک مارک می‌کند یا به اشتراک می‌گذارد، وضعیت خود را حفظ یا بارگیری مجدد کند.

UI یک برنامه وب پیشرو باید به درستی برای فرم دستگاه و اندازه صفحه نمایش اندازه و آماده شود. علاوه بر این، باید شبیه یک برنامه بومی باشد. PWA باید تعداد کمی به روز رسانی صفحه داشته باشد و برنامه باید در مناطقی با اتصال کم کار کند. علاوه بر این، محتوای جدید باید در برنامه در دسترس باشد. از آنجایی که درخواست‌های شبکه را می‌توان رهگیری کرد، برنامه باید از طریق HTTPS میزبانی شود تا از حملات Man-in-the-Middle (MiTM) جلوگیری شود.

امیدواریم مقاله PWA چیست؟ برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات