vRack

vRack چیست؟


آشنایی با vRack

vRack یکی از اصطلاحاتی است که در صورتی که در زمینه سرور های مجازی در حال کار باشید احتمالا نام آن را شنیده اید. وب سایت ایران هاستینگ 24 قصد دارد تا با ارائه آموزش های متنوع مفاهیم مرتبط با سرور های مجازی و وب هاستینگ را به مخاطبین خود آموزش دهد.

vRack چیست؟

vRack وی رک یا رک مجازی به شما این قابلیت را میدهد که چند سرور مختلف را صرف نظر از تعداد سرور ها و مکان فیزیکی آنها در دیتاسنتر ovh بصورت یک گروه در آورید در واقع شما سرور ها را به یک سوئیچ مجازی با یک شبکه خصوصی (شبکه ای که بصورت پابلیک نیست) متصل می کنید. در این صورت سرور های شما بصورت محرمانه و امن بوسیله یک VLAN اختصاصی بایک دیگر ارتباط برقرار خواهند کرد یا به عبارت ساده تر اینطور بیان کنم که سرور های شما در این دیتاسنتر بر روی یک بستر مجازی که دیتاسنتر فراهم کرده باهم در اتباط خواهند بود و این باعث بالا رفتن امنیت سرور ها خواهد شد. خب کمی دقیق تر به ویژگی های این سرویس نگاه می کنیم:

vRack این قابلیت را به شما می دهد که سرور های مد نظرتون رو بوسیله یک VLAN محرمانه ایزوله کنید . اطلاعات شما بصورت امن بین سرور هایتان مبادله می شود و به یک شبکه پابلیک یا عمومی متصل نیستند (روت نشدند)

vRack
vRack

vRack فقط مربوط به یکی از دیتاسنتر های OVH نیست بلکه سرور های اروپا (فرانسه) و کانادا همگی می توانند مرتبط با هم در یک فضای محرمانه عمل کنند.

سرعت داخلی vRack

سرور های شما در vRack میتوانند با سرعت های ۱ گیگابیت، ۱۰ گیگابیت، ۴۰ گیگابیت بسته به نوع پلن و مدلی که در دیتاسنتر ذکر شده است، بایکدیگر ارتباط برقرار کنند. در هر اکانت در سایت دیتاسنتر شما میتوانید ۵ vRack داشته باشید. از قابلیت های دیگه vRack میتوان به :

۱. اختصاص دادن یک بلاک آیپی به یک VLAN تا بتوانید یک یا چند سرور اختصاصی یا سرور مجازی را در شبکه اینترنت بصورت پابلیک در آورید.

۲. لود بالانسینگ آیپی که میتوانید لود را بین سرور های مختلف VLAN در vRack بالانس کنید که البته این قابلیت هنوز وجود ندارد و دیتاسنتر اعلام کرده که در آینده این قابلیت فراهم می شود.

۳. ارتباط اختصاصی با وی رک که میتوانید از شبکه شرکت و کسب و کارتان مستقیما با vRack خودتون در ارتباط باشید که البته این مورد شامل هزینه و توضیحات بیشتری است که فعلا قصد نداریم در این مقاله به آن بپردازیم. سرورساز. در صورت درخواست کاربران در قسمت نظرات سایت، میتوانیم این مورد را در یک مقاله مجزا توضیح بدهیم ولی احتمالا این مورد برای کاربران ایرانی زیاد کارایی نخواهد داشت.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با مفهوم وی رک بیشتر اشنا کنیم. وب سایت ایران هاستینگ 24 همواره در تلاش است تا به صوت تخصصی مباحث مرتبط با سرور های مجازی و وب هاستینگ را مورد بررسی قرار دهد. شما برای مشاهده سایر آموزش ها و مطالب منتشر شده در وب سایت ایران هاستینگ 24 می توانید به بخش مجله آنلاین ایران هاستینگ 24 مراجعه کنید. امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

ارسال دیدگاه جدید